Hana Čížková: Jsem pěstounka, ale Jana je moje dcera

Autor: dne 4 července 2018

Bylo jí pár měsíců přes devět let, kdy se herečka Hana Čížková stala pěstounkou Jany Rybníčkové. Ty doby jsou dávno pryč, od té doby uplynulo šestnáct roků a mladá, podle slov kolegu z branže, výborná zpěvačka, uspořádá spolu s přáteli charitativní koncert.

„Když se vrátím do těch dob, kdy jsem žila v dětském domově v Dorních Počernicích, musím konstatovat, že mě potkalo štěstí. S mamkou Hanou Čížkovou jsme si padly hned do noty, bylo to asi tak, že jsme se znaly krátce, ale našly jedna druhou. Strašně moc mi pomohla a já jsem cítila, že od doby, kdy se stala mojí pěstounkou a žila jsem v rodině, je to ta moje nejlepší máma. A jinak jí nikdy neoslovím,“ svěřila se na tiskové konferenci k chystanému charitativnímu koncertu Jana.

„Je to tak. Jsem pěstounka, ale Jana je moje dcera. Když jsem jí poznala hezky malovala a vůbec jsem nepomyslela, že umí zpívat. Až jednou, v autě, hráli nějakou písničku a Jana se přidala. A bylo to fajn. Pak mi prozradila, že by chtěla být zpěvačkou, dřela a povedlo se. Já jí určitě přijdu na koncert podpořit se svým přítelem a přijde i její bratr s manželkou. Moc se těšíme,“ uvedla Hana Čížková.

Na koncertě, který se uskuteční 28. června v Retro Music Hall od 20.00 hodin vystoupí spolu s Rybníčkovou celá řada jejích přátel, jen namátkou třeba Sámer Issa, Jaro Smejkal, Leona Gyöngyösy, Lipo, Debbi a řada dalších. Výtěžek akce věnují účinkující právě dětskému domovu v Dolních Počernicích, kde Jana Rybníčková kdysi vyrůstala.

„Byla bych ráda, kdyby tahle akce na pomoc dětem nebyla poslední. Je to první ročník a budu dělat všechno pro to, aby nebyl poslední. Ty opuštěné děti si pozornost zaslouží a já to vím nejlépe, protože jsem si řadu let v dětském domově prožila,“ dodala na závěr tiskové konference Jana Rybníčková.

Foto: Herminapress

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit Přihlášení

Napište odpověď