reklama

Formule 2 míří na Silverstone: Charouz Racing System vyhlíží další body

reklama

Na fantastickém průběžném třetím místě je v právě probíhající sezóně FIA Formula 2 historicky první česká stáj v šampionátu. Charouz Racing System doslova zavřel ústa všem, kteří snad tvrdili, že tým bude jen do počtu. Je tomu právě naopak a víkendové závody v Silverstone by mohly znamenat další přísun bodů.

Není to zdaleka jen o dvojitém triumfu ze Monte Carla. Antonio Fuoco i Lousi Delétraz prakticky od začátku sezóny dokazují, že sázka na tyto dva jezdce byla pro majitelé české stáje Antonína Charouze dobrou volbou. „Oba se snaží. Celý tým šlape, jsme v pohodě a díky tomu jsou i výsledky. A samozřejmě jsme také rychlí,“ usmívá se muž, který už pro svět motorismu objevil nejednoho špičkového pilota. Právě rychlost byla faktorem, o kterém se hodně namluvilo. Od prvního závodu se vědělo, že to v autech je. Jen šlo o to, jak a hlavně kdy se vše povede vyladit k dokonalosti. Ten čas uzrál právě v monackém knížectví. Všichni najednou zjistili, že to opravdu jde. O tom, že to nebyla náhoda, svědčily výsledky z Francie i Rakouska. S bodovými ambicemi teď Charouz Racing System vyhlíží i k Silverstone.

Další díl seriálu Formule 2 se jede už tento víkend na slavném anglickém okruhu. Místo, kde se doslova psaly dějiny nejen Formule 1 je stále obklopen jakousi aurou. Jezdci o něm mluví s respektem, možná i úctou. Na druhou stranu je pro něj velkou motivací postavit se právě zde na pódium. „Minulý závod na Red Bull Ringu mi nevyšel, měl jsem hodně smůly. Ale věřím, že jsem si ji definitivně vybral a v Silverstone navážu na úspěchy z Le Castellet,“ věří Louis Delétraz. Pokud chcete být u toho, máte šanci prostřednictvím televizní stanice Sport 1. Sobotní přímý přenos začíná v 16.30, nedělní sprint pak v 10.15. Live timing najdete zde.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama