reklama

Chika Toro, zpěvačka a tanečnice v sobě nezapře latinskoamerickou krev

reklama

Kolumbijská zpěvačka a tanečnice Chika Toro tvrdí, že nejtěžší úkol, který máme všichni před sebou, je překonat názory druhých, které nás nutí pochybovat o sobě sama. Před několika roky věděla, že i ona sama se musí oprostit od toho, co jí svazuje. Rozhodla se pro novou životní etapu, která byla vcelku nejistá, ale byla přesvědčená, že jen tak se může posunout.

Od dětství snila, že bude vystupovat na velkých pódiích, ale také si slíbila, že si našetří peníze a dokončí MBA na Western Sydney, a tak studovala a pracovala. Živila se jako prodejce a o víkendech tančila sambu. Jednoho dne si však uvědomila, že chce víc. V kapse měla pouhých 1000 australských dolarů (v přepočtu 16 000 Kč), koupila si letenku do Austrálie a vydala se vstříc novým zítřkům. Nebylo to jednoduché… A dnes? Má na svém kontě několik vlastních songů, dělila se o pódia s uznávanými umělci jako je J Balvin, Silvestre Dangond, má za sebou i duet s polským rapperem a profesionálním bojovníkem smíšených bojových umění, kterým není nikdo jiný než Popek Monster. Propojila svůj svět se světem publika a plní si nejen své sny z dětství.

A jak se tato usměvavá kráska, která odcestovala do Austrálie, ocitla v Česku? „Měla jsem koncert pro firemního klienta v Praze. Byla tu skvělá odezva publika, a tak jsem se rozhodla, že půjdu do Čech a zkusím odtud zapracovat na evropském trhu,“ řekla Chika, která se rozhodla, že sem přenese živé kolumbijské rytmy, to správné latinskoamerické flow. Její plány jsou jasné: „Chci si tu vytvořit své fanoušky a seznámit Čechy s reggaetonem, který chci odsud šířit do Evropy,“ prozradila Chika, která považuje Čechy za ideální místo pro šíření muziky, kterou má v krvi.

Zeptali jsme se také, co jí nejvíce líbí v České republice. Okamžitě bez váhání odpověděla: „Lidé. Speciálně latino komunita, která ovlivňuje českou společnost a šíří latino kulturu mezi Čechy,“ prozradila temperamentní zpěvačka. Chcete-li i vy zažít ten obrovský příval energie, tak neváhejte a vydejte se 17. července 2020 na střechu Tančícího domu, kde Chika vystoupí na  VIP Dancing House/ Pure Reggaeton.

Popek feat Chika Toro – Polombia (2019)

Chika Toro skvěle spojuje latino hudbu se sambou a takto předává energii publiku. Její vlastní tvorba odráží život v nejrůznějších podobách. Inspiraci pro song Taconeo našla u svých kamarádek, které byly nešťastné v toxických vztazích. Chtěla tak podpořit jejich sebevědomí, dát jim sílu se vzepřít a jít dál. „Každá žena si zaslouží být milovaná a chtěná,“ říká Chika…

Foto: Jaroslav Hauer, Lenka Žáčková

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama