reklama

Miroslav Etzler: Spousta mých kamarádů má pejsky z útulku

reklama

Dobré psí útulky je třeba si hýčkat. Jedním takovým je i Dogpoint ve Lhotkách u Kostelce nad Černými lesy. Dříve michelský útulek již pět let buduje zázemí pro opuštěné a týrané psy v bývalé hájence v lesích mezi Kutnou Horou a Prahou. Podporuje je i pražský obchod We love dogs – Hunter s chovatelskými potřebami a spolu s útulkem se rozhodl uspořádat charitativní akci We love Dogpoint, jejíž výdělky poputují na pět nových kotců v areálu útulku. Na návštěvníky čekal bohatý program, během kterého si mohli nechat vygravírovat psí známku na speciálním laserovém stroji, získat ceny v tombole s dárky pro pejsky, nebo si nechat vyfotit svého čtyřnohého miláčka profesionálním zvířecím fotografem. Pozvání na akci přijali také herečka Kateřina Brožová, herec Miroslav Etzler nebo zpěvačka Heidi Janků.

Tam, kde v současné době stojí útulek Dogpoint ještě před pěti lety chátrala polorozbořená hájenka uprostřed lesů. Tým útulku, který do té doby sídlil v pražské Michli, potřeboval větší a vhodnější prostor, zároveň se ale potýkali s nedostatkem financí, proto vznikal nový útulek hlavně za pomoci dobrovolníků, darovaných materiálů a finanční podpory soukromníků. Jedním z nejrannějších sponzorů je i obchod s chovatelskými potřebami We love dogs – Hunter. „S Dogpointem spolupracujeme od samého počátku, kdy jsme se zapojili do podpory rekonstrukce a výstavby jeho areálu, tedy už přes pět let. Líbil se nám jeho plánovaný přístup k opuštěným a znevýhodněným pejskům a musím říct, že se jej opravdu daří realizovat na 100 %. Michaela Zemánková, zakladatelka útulku, je neuvěřitelně obětavá, pracovitá žena a velmi schopná manažerka. Neznám žádný jiný útulek v ČR, který je tak profesionálně vedený s takovou péčí o pejsky,“ vysvětluje Václav Žák, spolumajitel obchodu We love dogs, proč se rozhodl podporovat zrovna Dogpoint.  

        
We love dogs – Hunter nás podporuje od začátku budování útulku na novém místě. Tehdy nevěděli, kam se za těch 5 let útulek posune, ale přesto do nás vložili důvěru a neuvěřitelně nám pomohli postavit se na nohy a posunout se o mílové kroky dopředu. Moc si toho vážím, u nich mám opravdu pocit, že jejich podpora je především od srdce. Jsem jim za to moc vděčná,“ chválí si dlouholetou podporu obchodu Michaela Zemánková. Pod jejím vedením se z ubytovny pro ztracené psy stalo místo, kde se s návštěvami a zájemci o adopci dveře netrhnou.  


Vzít si psa z útulku je šlechetná věc. Pokud máte doma zavedenou smečku, buďte ale opatrní, protože psi z útulku mohou mít po prožitých traumatech nestálou povahu a mohli by nechtěně narušit rovnováhu nastolenou mezi vašimi psy. S adopcí by neváhala ani herečka Kateřina Brožová, své dva miláčky, jezevčíka Maxe a ridgebacka Jordiho, ale dobře zná a je si vědoma jejich temperamentu. „Kdybych věděla, že to ti dva zvládnou, neváhala bych. Vím také, že pejsci z útulku jsou nesmírně vděční a oddaní novému pánovi. Je mi každého velmi líto, že se tam musel dostat. Vzala bych si klidně takového pejska, ale s Maxem a Jordim by to nešlo. Myslím, že by velmi žárlili, jsou to pěkná kvítka. Moji nejvěrnější kluci! Mají se rádi a šéf je jezevčík Max,“ vysvětluje hierarchii půvabná Kateřina.              
Miroslav Etzler přišel ke svým psům, papírovým grifonkům Ňuněle a Bubákovi, díky partnerce Heleně Bartalošové. Kdyby Miroslav psa vybíral sám, bude pravděpodobně z útulku.

„Spousta mých kamarádů má pejsky z útulku a jsou něčím cennější. Je to stejné jako u lidí. Čím víc škrábanců na duši, tím lepší charakter… většinou,“ smál se známý herec a komik. Doma už má ale plno, takže dalšího psa s partnerkou nechystají. Z dvouročního syna Samuela se i přes počáteční žárlivost pejsků stal plnohodnotný člen skupiny. „Samuel a grifoni tvoří silnou jednotku! Jsou parťáci a baví se vzájemně. Krásná spolupráce,“ chválil si Miroslav Etzler svou domácí smečku.

Samotné akce se některé osobnosti nemohly zúčastnit, např. zpěvák Meky Žbirka, člen kapely Yo Yo Band Richard Tesařík, ani herečka Veronika Khek Kubařová podpořily útulek alespoň finančními dary na dálku.       

Návštěvníci charitativní akce mohli přispět přímo do kasičky, nebo účastí v tombole, či zakoupením občerstvení ve foodtrucku La Porchetta di Simone, který nabízel na akci italské lahůdky. Na víkendové sešlosti se podařilo vybrat 27.760 korun, ke kterým se později přidá výtěžek z kasiček umístěných na prodejnách. Každý psí kotec stojí 25 000,-Kč, tím pádem zbývá vybrat ještě 97.240Kč Podpořte psí útulek Dogpoint i vy koupí vybraného zboží nebo přímým finančním příspěvkem do kasičky v prodejnách nebo charitativním voucherem na e-shopu We love dogs.

Foto: We love dogs – Hunter

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama