reklama

Chlebovská a Leová si užívaly se Semerádem!

reklama

Česká Miss Tereza Chlebovská a Česká Miss Earth Monika Leová usedly na závodním okruhu za volant Renaultu, aby zdokonalily své řidičské umění. A to díky Martinovi Semerádovi, bývalému jezdci rally a jeho Driving Academy. Jednalo se o kurz, během kterého měly poznat svůj vůz z trochu jiné perspektivy, než mají možnost v běžném provozu, a vyzkoušet si jeho vlastnosti při ostřejším zacházení. Obě krásky se s touto výzvou vypořádaly na výbornou.

Monika i Tereza se do kurzu vrhly s nadšením. Martin se slečen ujal a nejprve spolu s dalšími účastníky absolvovaly teoretickou přípravu, poté seznámení s tratí, pár praktických cvičení a nakonec samotnou jízdu s instruktorem po okruhu. Na začátku kurzu jim byl změřen čas jednoho kola, aby se objektivně ukázalo, zda se v dalších kolech zlepšují. Na konci kurzu bylo jasné, že s trochou další praxe by se miss rozhodně v automobilovém sportu neztratily, a to nejen díky svému vzhledu, ale také díky své učenlivosti a rychle se zlepšující schopnosti řídit vůz na hranici jeho možností. Martin neradil pouze ze sedadla spolujezdce, ale také se posadil za volant, aby dívkám předvedl, jak má taková sportovní jízda v praxi vypadat. „Jízda s Martinem byla naprosto úžasná! Na začátku jsem se ho chtěla zeptat, jestli mu nebude vadit, když na něj za jízdy budu mluvit. Chtěla jsem udržovat konverzaci, ale v momentě, kdy jsme se rozjeli, ze mě nevypadlo jediné slovo. V té rychlosti a přívalu adrenalinu to proste nešlo:-)! Zato Martin vykládal a vysvětloval, jak vlastně s vozem pracuje po celou dobu naší jízdy:-). Celý den jsem si skvěle užila! Určitě tomu napomohla i výborná parta lidí, kterou jsem měla kolem sebe a s ní spojená dobrá nálada, atmosféra a již zmíněný adrenalin:-)“, pochvaluje si lekci na okruhu Terezka. Monika dodává: „Moc jsem se na dnešní den těšila, protože ráda řídím. Konečně jsem si tak mohla bezpečně vyzkoušet rychlou jízdu pod profesionálním dohledem a s výkladem. Takže naprosto dokonalé. Největším zážitkem pro mě byla jízda s Martinem a když jsem si nakonec mohla vyzkoušet závodní auto i sama. Zajela jsem celkem slušný čas a tak mě to nadchlo, že bych se hned s Driving Academy vydala na okruh znova.”

Co na to profík?

A co výkonu dívek říká Martin Semerád? „Celý den proběhl ve znamení seznamování Moniky a Terezy se základy sportovní jízdy a vůbec bezpečnému řízení vozu na uzavřené trati, kde se nemusí soustředit na nic jiného, než na jízdu samotnou. Měl jsem velkou radost, z pokroku, který obě dámy za necelé čtyři hodiny, které lekce trvala, udělaly. Ačkoli Terka řídí spíše sporadicky, s nástrahami okruhu se vypořádala skvěle a věřím, že se bude v autě od teď cítit mnohem jistěji. Monika se do jízdy v závodním voze vrhla naprosto se vší parádou a čas, který zajela, byl jen o pár vteřin horší, něž čas pravidelných účastníků, za což ji všichni přítomní smekli hlubokou poklonu. Za všechny z Driving Academy bych rád slečnám poděkoval za přátelský přístup a entusiasmus, který celý kurz provázel.“

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama