reklama

Skamene už v tom zase lítá!

reklama

Natáčení dlouho očekávaného volného pokračování kultovní „vekslácké balady“ z konce 80. let Bony a klid II začalo  v Praze první klapkou. „Být tady, na prvním natáčecím dni, je tak neuvěřitelný pocit, že si to ani nechci připouštět. Usiloval jsem o to dlouho, mezitím o projekt přišel, film se postupně dostal do rukou asi pěti jiných režisérů – jako by byl prokletý. I z tohoto důvodu je to pro mě zázrak. A když jsme se před natáčením sešli my, stará parta, měli jsme skoro slzy v očích,“ usmíval se spokojeně bezprostředně režisér Vít Olmer.

Scénář režiséra Víta Olmera postupně přivede zpět všechny známé postavy: veksláka-pěšáka a vyhlášeného šprýmaře Bínyho (Roman Skamene), šéfa veksláckého gangu Richarda (Josef Nedorost), Martina (Jan Potměšil), který se původně vydal do Prahy sehnat bony a nakonec skončil za mřížemi, „bondgirl“ celé party „Evičku Tričko“ (Veronika Jeníková). A do děje vstoupí také noví hrdinové – dvojice Martin (Jakub Prachař) a Linda (Česká Miss 2013 Gabriela Kratochvílová). „Bony a klid byla moc pěkná, soustředěná práce s Vítkem a taky kameramanem Otou Kopřivou, který bohužel ještě před dokončením filmu zemřel. Dlouho jsem nemyslel na to, že by pokračování mohlo být, pak to kolem mě dlouho kroužilo – ale projekty to byly velmi nekonkrétní, nikdy se mi nedostal do ruky scénář. Až teď. A to, že jsme se při práci znovu potkali s Vítkem, který je ve skvělé formě, je velká výzva a velká radost. Chci, abychom scénář naplnili stejnou energií, která nesla i ten první příběh,“ zdůraznil Jan Potměšil. „Vít Olmer je pro mě zárukou kontinuity,“ dodala Veronika Jeníková.

Stará dobrá parta

Bony a klid II, komedie nabitá nečekanými dějovými zvraty, se bude natáčet na podzim, premiéra se předpokládá v 1. polovině roku 2014. Režisér a scenárista Vít Olmer se vrací nejen k původní herecké sestavě, ale ve filmu bude opět znít hudba Ondřeje Soukupa a britské kapely Frankie Goes To Hollywood. Producentem filmu Bony a klid II je NOGUP agency s.r.o. Co po 25 letech dnes dělá partička někdejších veksláků? Z vězení je dostala amnestie na začátku 90. let. Svět kšeftů s valutami a bony, nelegálně směňovanými poukázkami do obchodů s jinak nedostupným západním zbožím, je sice dávno pryč, ale způsobů, jak vydělat „rychlý prachy“, je pořád dost. Stačí vědět, jak na to – podvody s dotacemi, úplatky, tunelování, krádeže. Stejně jako ve filmu Bony a klid z roku 1987 i tentokrát příběh začíná příjezdem naivního mladíka Martina (Jakub Prachař). Nemá práci, rodiče, holku, ani kamarády. Zato má dluhy a jdou po něm vymahači. Do Prahy se vypravil z Boleslavi sehnat peníze. Pak už stačí, aby potkal Bínyho (Roman Skamene), který už zase šlape chodník, nyní však pouze jako naháněč cizinců před restaurací na Staromáku. Osamělý Bíny vycítí v outsiderovi Martinovi možného parťáka pro nejistou budoucnost a zatáhne ho do svých kšeftíků…

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama