reklama

Chystá se natáčení nové české pohádky PRINC MAMÁNEK v režii Jana Budaře

reklama

Prvním autorským filmem úspěšného herce Jana Budaře bude PRINC MAMÁNEK, vtipná a dobrodružná pohádka ze života. Natáčet se bude v Dětenicích a blízkém okolí. Vedle Jana Budaře (zhýčkaného prince Ludvíka) si zahrají Libuše Šafránková, Josef Abrhám, Ondřej Vetchý, Veronika Kubařová, Milan Lasica, Jaroslav Plesl, Jana Kolesárová a další.

PRINC MAMÁNEK je výjimečný tím, že symbolickou pohádkovou formou otevírá soudobé téma „mamánkovství“. Jan Budař tak dlouho marně čekal na vysněnou roli krásného prince, až se rozhodl napsat scénář k pohádce, obsadit se do hlavní role a ujmout se i režie. PRINCE MAMÁNKA provází několik zaznamenáníhodných unikátů – nejenže jde o celovečerní debut Jana Budaře, ale spolu s ním na plátna vstoupí jeden z nejstarších princů v českých filmových pohádkách (napínavý příběh se začíná odvíjet v den, kdy Ludvík slaví 38. narozeniny). A závěrečné titulky ozdobí pětiminutový polibeknejdelší v historii kinematografie, tím pádem aspirující na zápis do Guinessovy knihy rekordů (dosavadní rekord je 3 minuty 55 sekund).

„Během své pestré herecké kariéry jsem měl možnost učit se od mnohých skvělých tvůrců a „okoukávat“ různé styly natáčení. Pochopil jsem, že coby režisér – debutant musím svůj film pečlivě promyslet, připravit do nejmenších detailů a obklopit se těmi nejlepšími možnými spolupracovníky,“ říká Jan Budař s svá slova výmluvně dokládá „štábovkou“ se jmény respektovaných profesionálů filmové branže: hollywoodský kameraman Petr Cikhart, architekt Milan Býček, kostýmní výtvarnice Sylva Zimula Hanáková, střihač Jiří Brožek, výtvarník Ondrej Rudavský… Scénář k PRINCI MAMÁNKOVI prošel několika verzemi, po dramaturgické stránce byl konzultován např. se Zdeňkem Svěrákem. Také byl čten mnoha dětem, jejichž reakce byly vesměs nadšené. Producentem filmu je společnost Budhar film.

PRINC MAMÁNEK vypráví o rozmazleném princi Ludvíkovi, který na své dobrodružné cestě potká nejen velkou lásku, ale také paní Smrt, díky níž nakonec pozná i královskou odvahu. PRINC MAMÁNEK je moderní pohádkou pro děti a jejich dospělé se smyslem pro humor.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama