reklama

Císař stráví Noc na Karlštejně. Posté

reklama

Jubilejní, sté představení poberounského muzikálu Noc na Karlštejně se odehraje v pátek 4. září na nádvoří zámku v Dobřichovicích. Na stejném místě, kde si původní inscenace známé hudební veselohry, jež na jedno pódium svedla profesionály i ochotníky z kraje kolem dolního toku řeky Berounky, odbyla v roce 2006 svoji premiéru.

Ano, už neuvěřitelných patnáct let vítá dobřichovický Karel Král v roli purkrabího na Karlštejně císaře Karla IV. Toho do roku 2012 představoval nezapomenutelný Vladimír Čech; když se pak o rok později předčasně odebral do hereckého nebe, vystřídal jej slavný herecký bard Václav Vydra. Ten se role Otce Vlasti zhostí i při stém představení 4. 9. Jeho choť ztvární Nikol Vaňková, která císařovnu Elišku »zdědila« po své mamince Monice. Jan Rosák a Petr Jančařík budou diváky bavit v kostýmech Vévody bavorského Štěpána, resp. Krále cyperského Petra, popletu Peška Hlavně, královského šenka, představuje další profesionál – muzikálový herec Ondřej Bábor.

Těšit se ale můžete i na ostřílené a mnoha rolemi prověřené ochotníky, z nichž nejeden je doma přímo v Dobřichovicích. To je případ Petra Říhy, který představuje arcibiskupa Arnošta z Pardubic, jeho ženy Aleny (hofmistryně Ofka) i půvabné Diany Horké Šeplavé, skvělé muzikantky a zpěvačky, která se premiérově představí v roli »ztřeštěné« Aleny, milé Peška. Sbor manů bude také tentokrát sestaven z dobřichovických zastupitelů a starostů poberounských obcí, resp. měst, spolu s herci a zpěváky své umění předvedou šermíři a metači ohně, chybět nebude ani koza či kůň.

Všech předchozích 99 představení bylo vyprodaných. Rekord drží reprízy na hradě Střekov (2012), na louce u mostu v Karlštejně (2007) a ve slovenských Jaslovských Bohunicích (2014), které vidělo 1.500, resp. 1.400, resp. 1.200 diváků. Kromě toho soubor účinkoval například v Třeboni, Litomyšli, Jindřichově Hradci, Sychrově, Praze, na Křivoklátě, v Ploskovicích, Děčíně či Mariánských Lázních … V roce 2013 veselohru uvedl i přímo na nádvoří hradu Karlštejna, kde se divadelní Noc na Karlštejně hrála poprvé po čtyřiceti letech!

Předprodej vstupenek: Informační centrum Dobřichovice, kultura@dobrichovice.cz

Noc na Karlštejně

Dobřichovice, zámek

pátek 4. 9. 2020, 20.00 hod.

Císař: Václav Vydra

Císařovna: Nikol Vaňková

Arcibiskup: Petr Říha

Purkrabí: Karel Král

Pešek: Ondřej Bábor

Alena: Diana Horká Šeplavá

Vévoda bavorský: Jan Rosák

Král cyperský: Petr Jančařík

Ofka: Alena Říhová

Vypravěč: Jan Matěj Rak

Zbrojnoši: Ondřej Nováček, Radan Šubrt, Jan Kuna, Jiří Cicvárek, Jiří Vitouš

Šermíři ze skupiny Viridis Milites, metači ohně, manové, ženské, kůň, koza…

Před začátkem představení vystoupí:

  • Štěpán Rak (původní vypravěč)
  • Pavel Vítek (původní Pešek)
  • Staropražská kapela Třehusk

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama