reklama

CLOUD 9 skybar & lounge se zavírá

reklama

Cloud 9, skybar proslavený především originálními (signature) drinky barmanského guru Romana Uhlíře a také jedinečným výhledem na Prahu z výšky čtyřiceti metrů nad hladinou Vltavy, se o uplynulém víkendu na dva týdny zavřel. Po šesti letech fungování se jeho vedení rozhodlo pro výraznou změnu interiéru a také koncepce baru. 

„Špičkové světové bary, mezi které se pražský Cloud 9 svým otevřením v roce 2008 zařadil, svůj interiér přibližně každých pět let obnovují. Přípravu kompletní rekonstrukce jsme řešili v uplynulých dvou letech. Zadání vychází ze změny konceptu, kdy se původně noční bar otevře od letní sezóny hostům i v odpoledních hodinách. Zásadní změnou je velký důraz na gastronomii“, říká mixolog a manažer baru Roman Uhlíř. Kromě nového konceptu menu, který pro Cloud 9 připravuje hlavní šéfkuchař hotelů Hilton pro Evropu a Afriku, Ital Roberto Giudici, si hosté budou moct vychutnat i pravidelné čtvrteční jazzové večery umocněné výhledem na panorama Prahy, v pohodlí stylového designového prostředí baru.

O co půjde? 

V čem proměna interiéru spočívá? „Naším úkolem je dát Cloud 9 novou, dynamičtější tvář. Chceme interiéru vtisknout lehce rozpoznatelné téma, které bude doplňovat image loga Cloud 9 s jeho odvážným užitím fialové barvy. Pracujeme s výraznými geometrickými vzory, které se opakují ve speciálně vyrobeném koberci, v dekoracích na baru a na obrazovkách, které dělí prostor určený k sezení. Díky použití studené škály barev na nábytku, koberci a dalších prvcích, bude design skvěle fungovat v denním provozu, který Cloud 9 plánuje nově zavést. Skutečně ale ožije v noci díky speciálnímu osvětlení, které se odrazí ve vzorech nových prvků designu“, popisuje proměnu Cloud 9 Ian Bryan, z architektonického ateliéru Ian Bryan Architects, který se ujal návrhu i realizace proměny interiéru. V novém se Cloud 9 po čtrnáctidenní intenzivní rekonstrukci hostům znovu otevře 23. února. Pokřtěn bude symbolicky na relaunch párty 5. března 2015.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama