reklama

Co nabízejí lékárny? Můžete vůbec koupit roušky nebo paralen a další?

reklama

Kde nejlépe nakoupit ochranné pomůcky, dezinfekční prostředky nebo třeba paraleny? A jsou vůbec tyto věci momentálně dostupné? Ptali jsme se v lékárnách.

Velké řetězce sice hlásí lokální dostupnost některého zboží, ale pro zákazníka je to spíše o štěstí. Jít najisto je tak lepší spíš do menší lékáren, například po předchozím zavolání. Třeba Lékárna Těšnov v Praze nabízí prakticky vše, navíc po hlavním městě můžete využít zdarma rozvozu zboží. Jak jsou na tom ostatní?

1) Je v současnosti dostatek zdravotních prostředků – dezinfekčních gelů, roušek, respirátorů rukavic?
2) Máte momentálně dostatek zdravotních prostředků, jako jsou dezinfekční gely, roušky, respirátory či rukavice?
3) Jak se v souvislosti s aktuální situací vyvíjí ceny zmíněného zboží?
4) Jak funguje služba rozvozu léků, kterou poskytujete?

Lékárna
Těšnov
Lékárny
Benu
Lékárny
Dr. Max
Pilulka.czLékárna.cz
respirátoryanonenenene
rouškyanoněkde anonenene
dezinf. gelyanoněkde anoněkde anoanovýjimečně
léky s paracetamolemanoanospíše neanonárazově
zdražovánímírněnejak conene

Lékárna Těšnov
1. V naší lékárně Těšnov v současné době máme dostatek dezinfekčních gelů /100ml, 500ml/ na ruce, roušky dnes dochází, každopádně v pondělí máme další dodávku a pak jich bude zase dostatek pro naše pacienty,  respirátory2 přijdou také během pondělí, rukavice bohužel dnes nejsou, ale budeme je mít během příštího týdne.

2. Paralen tbl nejsou, jsou objednány, ale zatím se neví, kdy přijdou. Místo nich máme na lékárně paralen čípky, účinná látka  a množství /paracetamol/ je stejné,  liší se v aplikaci, ale účinek se projeví rychleji a šetříme žaludek. Další léky acylpyrin, coldrex, paralen grip jsou na lékárně v dostatečném množství.

3. V souvislosti s aktuální situací a nedostatkem určitého zboží se ceny mírně zvyšují./gel, roušky a td/

4. V souvislosti s aktuální situací , jsme zavedli rezervaci léků www.recept.vip   službu rozvozu léků, rozvoz léků zajišťuje lékařská návštěvní služba nebo pracovníci domácí péče. Po dobu nouzového stavu je rozvoz v rámci Prahy zdarma.

Lékárny Benu
1. Na základě mimořádného opatření  Ministerstva zdravotnictví jsou respirátory k dispozici jen pro potřeby státu, v lékárnách tedy nejsou k dostání. Další produkty, o které se lidé zajímají, jsou roušky a antibakteriální bezoplachové gely na ruce. Ty si mohou zákazníci v našich lékárnách volně zakoupit, a pokud nejsou momentálně lokálně k dispozici, budou co nejdříve doskladněny.

2. V posledních dnech sledujeme nižší poptávku po těchto přípravcích než v předchozích dnech, zájem o ně je ale stále nadstandardní. Snažíme se uspokojit zájem o tyto přípravky a průběžně je doskladňujeme.

3. Nikoli, produkty jsme nezdražili.

4. Klientům je k dispozici náš e-shop benu.cz, kde si mohou z pohodlí domova objednat léky a zdravotnické pomůcky volně prodejného sortimentu, které jim pak naši partneři z řad dopravců přivezou přímo domů. Praktický je také náš e-shop na rohlik.cz/lekarna, kde si mohou zákazníci objednat produkty z volně prodejného sortimentu. Ty jim pak přivezou kurýři on-line supermarketu Rohlik.cz, třeba spolu s nákupem potravin.

Lékárny Dr. Max
1. Roušky a respirátory se nám s obtížemi daří sehnat pro naše vlastní zaměstnance. Pro klienty lékáren došly už začátkem měsíce. Gely a rukavice nárazově máme.

2. Přípravky na bázi paracetamolu jsou jen lokálně možná ještě v několika kusech dostupné, ale děláme vše pro to, abychom je pro klienty měli brzo zase k dispozici. Přikládám mail pro Vaši kolegyni ze Seznamu, kde najdete další podrobnosti.

3. Nikoli zásadně, ale vždy jsme závislí na cenách dodavatelů. Takže pokud se např. podaří zajistit dodávky roušek tak, abychom je kromě personálu, pro který je kvůli riziku nákazy nakupujeme přednostně, měli opět i v běžném prodeji, v ceně se odrazí nová nákupní cena. Ta je dnes samozřejmě jinde než např. v lednu.

4. Tuto možnost využívají pro volně prodejné léky především klienti eShopu Dr.Max více než dřív. Za normálních okolností si vyzvedávali objednávky z 85 procent v lékárně. Dnes je to o 20 procent méně.

Lékárna.cz
1. Dostatek tohoto zboží už několik týdnů na trhu všeobecně není, nejsme na tom jinak – snažíme se zajistit si alespoň dílčí dodávky. Poptávka je ale vysoká, když máme ráno v nabídce na e-shopu dezinfekci, za dvě hodiny je vyprodaná. 

2. Ne, a stejně jako u otázky č. 1 je poptávka vysoko nad aktuálními dodávkami od distributorů. Půlroční zásobu paralenu jsme vyprodali za dva týdny, zájem se přesouvá na horké nápoje s paracetamolem, doplňky stravy apod. V následujících dnech očekáváme stabilizaci v zásobování. 

3. Nezdražovali jsme ho, nepodporujeme byznys s panikou.

4. Neprodáváme léky, pouze léčivé přípravky volně prodejné a další sortiment. Pro dopravu k zákazníkům jsme využívali dopravní partnery, například Českou poštu, inTime atd. (viz www.lekarna.cz) a využíváme je i v této situaci. 

Pilulka.cz
1. Dezinfekce i antibakteriální gely v nabídce máme, roušky, respirátory a rukavice jsou bohužel momentálně vyprodané. 

2. Na e-shopu Pilulka.cz máme lék paralen opět v nabídce. Jeho nákup jsme ale dočasně omezili na 2 kusy na objednávku. 

3. V souvislosti s nastalou situací a přeprodejem roušek, respirátorů apod. se objevilo několik e-shopů, které s vidinou rychle vydělaných peněz, nabízely roušky a respirátory za mnohonásobně vyšší cenu. Společnost Pilulka se nepodílí a nebude podílet na nečestném obchodu spojeném se strachem obyvatelstva.

4. Ano, naši zákazníci v Praze a okolí, kteří objednají z naší internetové lékárny, mohou využít dopravu Pilulka Autem přímo domů.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama