reklama

Co všechno se dá stihnout za 13 HODIN? Zachránit kariéru, něčí život, rodinu?

reklama

Detektiv Benny Griesel je už 156 dní střízlivý a čeká na něj den, který bude patřit k nejnáročnějším v jeho kariéře, ale i v soukromém životě. 13 HODIN které rozhodnou vše. To je cenami z celého světa ověnčený příběh z pera jihoafrického spisovatele Deona Meyerapod názvem 13 HODIN (13 Hours), který do češtiny přeložil Jakub Kalina.

Na scénu se tak s již druhým příběhem vrací inteligentní, nápaditý a také trochu komplikovaný detektiv Benny Griessel, hlavní postava Meyerových krimi románů. Jihoafrický spisovatel Deon Meyer, píšící v rodné afrikánštině, je získal celou řadu prestižních literárních ocenění. Jeho knihy byly přeloženy do více než dvaceti osmi jazyků a vyšly po celém světěAutor sám přijede pozdravit svoje české čtenáře v pátek 23. října v rámci jeho cesty po Evropě, spojené s prezentací na Knižním veletrhu ve Frankfurtu, kde bude jednou z hlavních hvězd.

13 HODIN

05:36     Žena běží vzhůru k Lion´s Head. Je mladá, krásná, Američanka. A vystrašená. Protože je lovena, lovena jako zvěř.

05:57     Telefon probouzí detektiva inspektora Bennyho Griessela. Stala se vražda. Dívka s dírou v hrdle. Její tělo leží hned vedle luteránského kostela St. Martini v Long Street.

07:02     V kocovině objevuje alkoholička a bývalá pěvecká hvězda Alexa Barnardová tělo svého záletnického manžela, ležící na podlaze hned vedle svého… a pistole… je jen kousek od její ruky.

09:00     Dvě vraždy k prošetření na krku a nesnesitelná touha po lahvi alkoholu. Benny Griessel zjišťuje, že jeho mentorství pro novou generaci strážců zákona bude trochu komplikovanější, než předpokládal.

12:00     Je po poledni. Závod o život mladé turistky se stává zoufalým a chaotickým.

17:30     Kdosi střelí Bennyho Griessela přímo do srdce.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama