reklama

Coast2Coast chce pomoci českým firmám expandovat

reklama

Mezinárodní investiční společnost Coast2Coast Capital, která se zaměřuje na dlouhodobé investice především v oblasti zdravotnictví a spotřebního zboží, otevřela svou kancelář v Praze. Firma tak reaguje na příznivou ekonomickou situaci ve střední Evropě. Z Prahy budou řízeny nové investiční projekty v Česku a na Slovensku. V čele české pobočky je Chris Beart, který vede tým odpovědný za investiční příležitosti a vyjednávání.

Coast2Coast je mezinárodní soukromá investiční společnost se sídlem v Jihoafrické republice, kterou v roce 2007 založili jihoafričtí investoři Gary Shayne a Cris Dillon. Vedle zdravotnictví (výroby léků a vitamínových doplňků) společnost v Evropě investuje také do sektoru domácích potřeb, péče o tělo, potravin a nápojů.

„V tomto regionu chceme investovat do firem, jejichž roční zisk po zdanění dosahuje od pěti do dvaceti milionů eur,“ říká Chris Beart, šéf české kanceláře Coast2Coast, a doplňuje: „Na rozdíl od většiny private equity fondů, které získávají peníze od investorů, nakupujeme firmy za vlastní finance. Investujeme dlouhodobě v souladu se strategií ‚koupit a budovat‘. Nemáme definovanou exit strategii – ve spolupráci s vedením společností, se podílíme na růstu fungujících podniků. Působíme jako partneři těchto podniků. Zhodnocujeme je zapojením do již existující platformy a zároveň jim pomáháme expandovat a těžit z efektivního využívání společně sdílených služeb.“

Společnost, která má své kanceláře také v Jihoafrické republice a Austrálii, má silné zastoupení i v Evropě, a to ve Varšavě, Londýně, na Maltě a nyní i v Praze. „Díky nákupu polské potravinářské společnosti Sonko v roce 2016 se nám otevřel středoevropský trh, kde vidíme další investiční příležitosti. To ostatně potvrdil i nákup dalších čtyř společností v regionu v roce 2017. Rádi bychom zde navázali dlouhodobé obchodní vazby,“ říká Beart.

Pražská kancelář Coast2Coast se nachází v obchodním centru Palladium. Její slavnostní otevření proběhlo na konci listopadu za přítomnosti Chrise Bearta, jihoafrických výkonných ředitelů společnosti Grega von Holdta a Johana Botha, ředitele polské kanceláře Adam Pietruskiewicze a řady dalších vedoucích pracovníků společnosti Coast2Coast.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama