reklama

COLMAR – italská prémiová značka sportovního oblečení slaví 90 let

reklama

Rodinná firma COLMAR, která vyrábí exkluzivní lyžařské oblečení, slaví letos 90. výročí. Již desítky let přináší COLMAR outfity inspirované italským designem z těch nejmodernějších materiálů a v barvách, které nejsou ve sportu tak využívané. Díky tomu stoupá jeho oblíbenost napříč generacemi fanoušků, kteří dbají na prvotřídní styl a kvalitu.

Jméno COLMAR vzniklo spojením jména zakladatele Mária Colomba, který tak pojmenoval svou společnost v roce 1923 v italském městě Monza. Při jejím zrodu se zaměřil na výrobu klobouků, ale o pár let později přešel i na výrobu lyžařského a vysokohorského oblečení. Do širšího podvědomí veřejnosti se COLMAR dostal díky oficiálnímu sponzorství italského týmu na Zimních olympijských hrách roku 1952 v Oslu. Během nich získal ocenění i nejlepší italský lyžař, pro kterého COLMAR vytvořil speciální plášť z přiléhavého dynamického materiálu s názvem „Colo“.  V tomto období se sportovní oblečení začalo objevovat i v nejprestižnějším lyžařském středisku v Evropě – ve Sv. Mořici, které se postupně stalo oblíbeným mezi světovou smetánkou. Popularita sjezdového lyžování se rozrostla zejména v 70. letech, a proto přišel COLMAR s myšlenkou uspořádat vlastní závody v lyžování. Tato doba patřila také italským lyžařským legendám, se kterými navázal COLMAR spolupráci. Díky nim byl vidět na stupínkách vítězů během Zimních olympijských her v Sapporu (1972) a Innsbrucku (1976) a Mistrovství světa ve Svatém Mořici.

Exkluzivní oblečení 

Sportovci však dosud dbali více na technickou stránku oblečení a méně na design. Firma COLMAR proto začala spolupracovat s milánskou univerzitou, z jejíchž kreativních nápadů se zrodil voděodolný plášť pro lyžaře „Ceffa“. V tomto období se vytvořil úplně první reklamní slogan „V případě sněhu, COLMAR“. Konkurenční náskok získal COLMAR v 90. letech uvedením řady Technologic na trh. Exkluzivní oblečení si okamžitě získalo své příznivce díky novým technologickým a funkčním materiálům, ale zejména i pro svůj italský design. COLMAR tak dal jasně najevo svůj status a podpořil ho novým sloganem „Kde je sníh, tam je COLMAR“. V současnosti je rodinná firma COLMAR vyrábějící prémiové sportovní oblečení hlavním sponzorem světového poháru ve sjezdovém lyžování (Alpine Ski World Cup) a menších šampionátů včetně lyžařských týmů sjezdařů z Francie, Chorvatska a Velké Británie. Díky unikátnímu propojení funkčních materiálů a módních trendů zůstává COLMAR světovým lídrem v produkci exkluzivního hi-tech sportovního oblečení dodnes.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama