reklama

Copak to je? Shrek vyrazil na mejdan

reklama

Pan režisér Roman Štolpa je nadmíru spokojen. Dílo, jak tvrdí, se daří a vše spěje k úspěšnému finále, kterým bude halové turné, které odstartuje v dubnu v Pardubicích a pak se přesune do Prahy, Brna, Liberce a dalších měst. Dlouho očekávaný světový muzikál Shrek se po deseti letech od premiéry na Broadwayi představí i v České republice. A to byl jeden z důvodů, proč si řada jeho protagonistů dala dostaveníčko v restauraci La Casa di Erminio na společensko-pěvecké party.

V atraktivním podniku zaznělo několik ukázek z muzikálu, mlsalo se a popíjelo na úspěch. „Je toho před námi ještě dost, ale zatím nemáme v ničem problémy. Jsme zhruba v jedné třetině cesty a jedeme dál. Mám dobrý pocit z toho, že se nám podařilo vybrat účinkující, kteří tohle dost náročné představení po všech stránkách zvládnou a navíc je dril, který teď podstupují, baví a těší se, až pojedeme v kulisách, kostýmech a hlavně před diváky. To je velké plus Shreka,“ nechal se slyšet Štolpa.

V hlavní roli Shreka se představí Jiří Zonyga. Ten na večírku nic neponechal náhodě, a jednak si připíjel na zdar představení a pak i testoval kulinářskou nabídku. „Je třeba doplňovat kalorie. Když na mě nasadí masku, která něco váží a mám v ní nejen zpívat, ale i poletovat po jevišti, není to jednoduché. Je to tak trochu odtučňovací záležitost a proto musím doplňovat kalorie, abych představení fyzicky zvládl,“ uvedl s úsměvem Zonyga. A že sil nasbíral za mejdan dost dokázal i tím, že svou muzikálovou partnerku, Radku Pavlovčinovou, která alternuje s Ivou Jirešovou Fionu, hravě zdvihl do náručí.

„Já se moc těším, až vyrazíme za diváky. Je to, podle mě, skvělá herecko muzikálově pěvecká show, která není samoúčelná a určitě nenechá nikoho v klidu. Hrát se bude v monumentálních kulisách a na jevišti se objeví více jak šedesátka účinkujících. Tedy spolu se mnou,“ nechal se slyšet lord Farqaad, neboli Ondřej Bábor, který roli alternuje s Viktorem Dykem. Bohužel Dykova účast v muzikálu je ohrožena, protože utrpěl vážný úraz a teprve čas ukáže, co bude dál. Momentálně leží v nemocnici a probíhají nezbytná vyšetření.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama