reklama

Čtvrtý sociální automobil zdarma pro město Kolín

reklama

Nový vůz značky Dacia Dokker slavnostně převzali v pátek 9. února 2018 zástupci sociálního zařízení MELA, o.p.s. v Kolíně. Předání proběhlo za účasti zástupců organizace a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo budou zaměstnanci zařízení využívat při poskytování sociálních služeb klientům a při dalších aktivitách.

Obecně prospěšná společnost, která pomáhá osobám s mentálním a kombinovaným postižením a lidem s chronickým psychiatrickým onemocněním, obdržela svůj první vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Kolínská organizace získala v pořadí již 704. automobil.

V rámci tohoto projektu bylo v Kolíně dnes předáno celkově již čtvrté vozidlo. „Ve většině sociálních zařízení pečujících o hendikepované či přestárlé je vozový park ve velmi špatném technickém stavu a vozidla neodpovídají standardům pro přepravu nemocných. Tato zařízení pak mohou získat nové auto jen prostřednictvím charity či sponzorství, což ale nepřichází každý den, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a nějak pomoci těm, kteří v životě nemají stejnou startovní čáru jako my,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt. A dále dodává, že sociální projekt se realizuje bez podpory jakýchkoliv dotací a grantů a je neziskový.

Hlavním posláním společnosti MELA, o.p.s. je pomoc výše zmíněným skupinám osob v začlenění do společnosti a motivace na cestě k samostatnosti a nezávislosti mimo velké ústavy. Nový vůz společnosti poslouží při realizaci veškerých aktivit pro jejich klienty, ať už půjde o převoz k lékaři, na nákup či kulturní akce. Využit pak bude také pro zásobování.

Na financování vozu se podílela asi třicítka sponzorů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních i přilehlého okolí.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama