reklama

Čtvrtý Zlatý erb v řadě pro Prahu 8

reklama

MČ Praha 8 má nejlepší webové stránky z celé z celé Prahy. Dokazuje to ocenění v krajském kole renomované soutěže Zlatý erb. Osmá pražská městská část se stala vítězem po čtvrté v řadě.

V úterý 13. března 2018 v sídle primátorky letos ocenění v kategorii „nejlepší webové stránky města“ převzali zástupci MČ Praha 8 v čele s radní Janou Solomonovou (ANO).

Cílem soutěže je podpořit modernizaci veřejné správy v oblasti informačních služeb a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech a obcích České republiky. Jubilejního 20. ročníku oblíbené soutěže se v krajském kole zúčastnilo 18 pražských městských částí.

Čtvrté ocenění za nejlepší web v Praze je důkazem, že svou práci děláme dobře. Naše webovou prezentace se mi opravdu líbí, je přehledná a jsou na ní všechny důležité informace pro občany. Děkuji týmu lidí, kteří za ní stojí. Prostor na zlepšení je ale vždy,“ komentuje výhru radní Prahy 8 Jana Solomonová.

Porotci v soutěži ocenili Prahu 8 především za XXX. „Web budeme dále rozvíjet a zlepšovat. Letos se zaměříme na novou grafiku i strukturu webu a s tím spojené zlepšení služeb, které již poskytujeme,“ popisuje plány místostarosta Radomír Nepil.

Spuštění zcela nového webu, se kterým bude Praha 8 bojovat příští rok o páté vítězství, se plánuje během letošního roku. Nový web zachová to, co ve stávajícím dobře funguje a odstraní nefungující nebo již zastaralé prvky. Stránky by tak celkově měly být přehlednější, modernější a plně responzivní, tzn. budou se přizpůsobovat velikostem různých zařízení, na kterých budou zobrazovány – v současnosti je responzivní pouze mobilní verze stránek, která rovněž dozná změn.

 „Zaměříme se také na bezbariérovost stránek s cílem snadného pohybu a orientaci těm, kteří jsou nějakým způsobem handicapovaní. Plánujeme také rozšířit nabídku jazyků, ve kterých jsou stránky dostupné,“ doplňuje místostarosta Nepil.

Vyhlašovatelem a hlavním organizátorem soutěže Zlatý erb je od roku 2017 spolek Český zavináč. Více informací naleznete na webových stránkách Zlatého erbu.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama