reklama

Dáda Patrasová si na žížale Julii mákla

reklama

Bylo to docela netradiční odpoledne. Zpěváci nezpívali a herci se nevžili do rolí. Sešli se jen proto, aby v kavárně Maluj svými malířskými výtvory podpořili akci Kuře pomozte dětem. Podle své fantazie tu malovali na hrnky, které půjdu do aukce na Aukru a výtěžek poputuje na charitu.

„Kdysi jsem absolvovala výtvarný kroužek, takže malování docela zvládám. A baví mě, navíc, když je to pro dobrou věc. Namalovala jsem případným zájemcům žížalu Julii v celé své kráse, docela jsem si na ní mákla a doufám, že to bude dílko, které zaujme,“ nechala se slyšet Dáda Patrasová.

To Antonín Duchoslav žádný kroužek coby dítko školou povinné neabsolvoval, ale i on se snažil, aby jeho výtvor zaujal. „Vytvořil jsem hrneček pro krásné ráno. Nejsem zdatným malířem, ovšem snažil jsem se, seč mi síly stačily,“uvedl Duchoslav.

Zpěvák Peter Pecha hned na staru přiznal, že jako školák v kreslení nevynikal. „Byl jsem takový abstraktní malíř, a to mi zůstalo dodnes. Něco jsem naplácal na čtvrtku, vymyslel k tomu atraktivní název, a protože to byl většinou zcela netradiční výtvor, kterému málokdo rozuměl, slavil jsem i úspěchy. Dnes ale vymýšlím a dumám a rád bych dokázal, že teď jsem malbu vylepšil a můj hrnek si najde svého zájemce,“ pochválil se muzikálový zpěvák Petr Pecha.

Sabina Křováková nejraději tvoří podle modelu. Tentokrát jím bylo kuře, které se objevilo i na jejím hrnku. „Moc mě to bavilo a určitě to nebyl můj poslední výtvarný výtvor. Přijdu sem i příště a jen tak pro sebe si něco vyrobím. Je to zajímavá činnost. Teď ale moje tvorba patří dětem a těm, kteří si na ni na Aukru přihodí nejvíc,“ uvedla Křováková. Se svou charitativní trochou do mlýna přišly i další známé tváře. Hrnečky ozdobili výtvory třeba i Míša Kuklová, Bára Mottlová, Leoš Noha nebo Pavel Kožíšek.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama