Dagmar Pecková: Nejvřelejší vztah mám ke svatebním šatům

Autor: dne 16 července 2018

Byla to podívaná jaká se hned tak nevidí. V pražském Uměleckoprůmyslovém muzeu byla zahájena výstava koncertních rób, které pro světoznámou mezzosopranistku Dagmar Peckovou vytvořila přední česká návrhářka Ivana Follová. Přehlídka oděvních svršků s názvem Follová pro Pecku představuje třicet modelů, které vznikly za pětadvacet let, co se dámy znají a spolupracují.

„Těch šatů vzniklo za dobu našeho přátelství víc, možná k padesátce, tohle je výběr, a to číslo určitě nebude konečné. Konec konců je tu jeden návrh, vlastně skica šatů, které teprve vzniknou a Dáša se v nich představí na přelomu roku na Plesu v opeře. Z toho, co je hotové a je tu vystaveno byly úplně na zpracování nejnáročnější červené šaty pro Carmen. Na těch se moje krejčové hodně vyřádily. Byla to festovní třínedělní práce, ale vydařila se,“ uvedla Ivana Follová.

Třicítka atraktivních rób určitě potěšila početné návštěvníky vernisáže výstavy, ale přeci jen jsme chtěli vědět, ke kterým z oněch rób má Dagmar Pecková nejvřelejší vztah.

„Na to je jednoduchá odpověď. Jsou to tyhle zlaté šaty, protože byly svatební. Jsou osmnáct let staré a byly vlastně použity jen jedinkrát, a to když jsem se osmého července v roce 2000 vdávala. A k nim, jak vidíte, patří i ten klobouček nad nimi, kterému říkám Xaverov, protože jsou na něm použity péra z kohoutů,“ s úsměvem vysvětlila Pecková.

Šaty na jedno použití? Není to škoda jich ještě někdy nevyužít? „No, snad do nich dorostu a mohla bych je obléci, ovšem jen tak. Nemám totiž v úmyslu se znovu vdávat, protože to štěstí mě pořád ještě drží. Takže obléci, proč ne, svatbu – rozhodně ne!“ kategoricky, ale opět s úsměvem dodala Dagmar Pecková.

A pak se pěvkyně odebrala za harfenistkou Kateřinou Englichovou, s níž několika písněmi zpříjemnily vernisáž a představily se i coby modelky při předvádění oděvních kreací Ivany Follové.

Foto: Herminapress

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit Přihlášení

Napište odpověď