reklama

Daňhelová shodila háro a reprezentovala české umělce v Oxfordu

reklama

Herečka, která nedávno zazářila v Mordpartě v roli roztomilé foodblogerky neztrácí čas a krom rolí v seriálech a na divadelních prknech dbá i na své vzdělání. Jako jediná Češka absolvovala letní studijní program Oxfordské univerzity. Jiřinka, jež je ve společnosti tradičně středem pozornosti pro svou energii, vtip a životní náboj si měsíc v Británii náležitě užila.

Vyvrcholením pobytu pak bylo nejen získání certifikátu o ukončení studijního programu, ale hlavně možnost skvěle reprezentovat české umělce před celou akademickou obcí Oxfordu. „Dostala jsem příležitost v rámci slavnostního ceremoniálu při ukončení studia promluvit veřejně na mnou zvolené téma. Z třiceti studentů programu jsme byli vybráni čtyři, kteří reprezentovali svou zem. Byla jsem hrdá, nadšená a nervózní zároveň,“ popisuje své pocity herečka, která dostala příležitost, jaká se poštěstí jen několika málo lidem na světě.

„Rozhodla jsem se mluvit o mezigenerační propasti, protože je to problematika, která se dotýká bezprostředně každého z nás. Ostatní projevy se tý pojednávaly hlavně o migraci, což já prezentovat nechtěla, jelikož v politických věcech se příliš neorientuji,“ vysvětluje Daňhelová, proč si vybrala téma z prostředí českého uměleckého světa, které je jí blízké.

Kráska, která v Oxfordu oslavila i své 24. narozeniny, si ovšem nezapomněla užívat i mimo budovu školy. Se spolužáky se odvázala, a když při cestě do baru potkala kadeřnictví, spontánní rozhodnutí bylo na světě. Jiřinka odhodila své roky pěstované háro a nechala se ostříhat na kluka. Ačkoli s tím bude mít v divadle trochu potíže a bude muset využívat paruku, tak jí šik sestřih à la Audrey Hepburn neuvěřitelně sekne.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama