reklama

Daniel Landa chystá velké turné! Jako host vystoupí charismatický zpěvák Přemysl Pálek

reklama

Rockový zpěvák a skladatel Daniel Landa se na podzim vydá na koncertní turné, které nese název Daniel Landa 50. Oslaví tím nejen své narozeniny (4. 11. 1968), ale i 100. výročí založení Československé republiky. Po Velekoncertě v Letňanech z roku 2015 se tímto vrací k vystoupením ve velkých prostorách pro ohromnou obec fanoušků.

Chystané podzimní koncerty jsou prezentované jako best of tour. Jakým způsobem Landa vybírá pecky, které zazpívá? „Mám pochopitelně svoji představu. Nicméně ještě si osonduju na Facebooku a webu, co by lidi rádi slyšeli, i když to nejspíš čuju. Na koncertech turné zazní průřez mou tvorbou, budu se snažit vybrat ty nejpopulárnější písničky. Věřím, že v zásadní míře shodnu s míněním publika. Protestsong, Vltava, Motýlek, Pozdrav z fronty, Ona… to jsou písničky, které by podle mého názoru neměly chybět,“ naznačil Daniel, co diváci na koncertě uslyší.

Na turné Daniela Landu doprovodí složením víceméně ustálená kapela v čele s kytaristou Tomášem Varteckým a jako hostujícího zpěváka si pro toto turné vybral Přemysla Pálka, představitele Krysaře v novém nastudování Landova muzikálu. Proč padla volba právě na něj?

„Propojení, že druhý zpěvák je zároveň hlavní představitel muzikálu Krysař, je velmi vhodné. Je to pořád jedna sféra. Když už se jednou musel sžít s mojí poetikou, mými texty a hudbou na jevišti Divadla Kalich, nebudu mu muset v rámci zkoušení jednotlivých písní tolik vysvětlovat, jak do nich, protože těch informací už má spoustu,“ uvedl zpěvák.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama