reklama

Bodalová a Zindulka převzali Cenu Komedy festu za celoživotní přínos českému humoru

reklama

Herečka Jiřina Bohdalová a herec Stanislav Zindulka převzali při zahajovacím večeru plzeňského festivalu humoru Komedy fest 2018 ocenění za celoživotní přínos českému humoru. Oba nominovaní herci, kteří si osobně přijeli cenu převzít, byli Cenou Komedy festu velmi potěšeni.

„Ono rozesmát lidi je velice těžké. Vezměte si příklad, když jde namíchnutý pár do divadla. Pokud jdou na tragédii, je to v pořádku, to je rozpláčete hned. Ale rozesmát je, to už je kus umění. A co bych si přála? Aby byl český humor méně vulgární, aby šel ve šlépějích noblesy mého dlouholetého kolegy Vladimíra Dvořáka. Ten by si zasloužil, aby tu stál vedle mne. Vulgární slova se dají velice dobře obejít a to Vladimír velice dobře uměl,“ vzpomínala Jiřina Bohdalová na hereckého partnera z Televarieté.

Druhý oceněný umělec Stanislav Zindulka rozesmál moderátora večera Lukáše Pavláska a hosty v sále plzeňské Měšťanské Besedy hned při vstupu na podium.

„Došly mi baterky v naslouchátku. Takže se mne ptejte, na co chcete, já budu odpovídat úplně něco jiného,“ usmíval se Zindulka. „Můj žánr je tragikomedie a to je to nejkrásnější. To je divadlo, které vás rozesměje a zároveň vezme za srdce. Mám strašně rád humor, často ho ale bohužel
v životě postrádám. Možná je to tím, že není moc věcí k smíchu. Humor je lakmusový papírek inteligence a srdečnosti a je také možné, že začínáme být hloupí. Začínáme mít omezený náš jazyk a bez toho humor neuděláte.“

Autorkou exkluzivní Ceny Komedy festu je přední designérka, sklářka a výtvarnice Gordana Turuk. „Jsem velmi ráda, že mohu pro tyto dvě herecké a vlastně i Česko-Slovenské legendy ceny vytvořit. Je to pro mne veliká čest a radost,” podotkla Gordana Turuk, která v rekordně krátké době vytvořila dvě přenádherné skleněné ceny pro tyto dva významné umělce.

Své si k oceněným umělcům řekl i ředitel Komedy festu, producent Jiří Turek.

„Kdo jiný než zástupci této herecké generace a jedny z největších žíjících hereckých legend – paní Bohdalová a pan Zindulka, by měl získat toto ocenění. Vždyť tito dva umělci celý život nejenom, že velmi poctivě a profesionálně dělají svou práci, ale pobavili, baví a zcela jistě ješte pobaví miliony lidí. Proto jsme se rozhodli letos ocenit právě je.”

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama