reklama

Petr Ptáček junior se do Misana těší: Obhájí první místo mezi nováčky?

reklama

Už tento víkend je na programu další díl šampionátu italské Fomrule 4, tentokrát v Misanu. V roli nejlepšího nováčka se chystá na start i český jezdec Petr Ptáček junior. Na předchozím podniku v Monze se mu celkem dařilo, dokáže tedy formu přenśt i do dalších závodů?

Šestnáctiletý mladíček se zlepšuje každým závodem. Možná by se dalo říct, že každým kolem, které zajede. Není se čemu divit, každý ujetý kilometr znamená další zkušenosti. A jelikož Petr patří mezi velmi inteligentní piloty, poučit se dokáže jak z dobrého, tak i z neúspěchu. Není náhodou, že v celkové klasifikaci je jedenáctý a má doslova na dohled první desítku. Pokud v Misanu zajede dobře, může se klidně dostat hodně nahoru. „Cítím, že mám rychlost. Okruh v Misanu znám, dělali jsme tam hodně testů. Rozhodně více, než v Monze,“ usmívá se Ptáček junior.

Nerozhodil ho ani fakt, že během jednoho z testů začal hořet motor jeho monopostu. Nešlo o nic vážného, tým však stihl méně práce, než měl v plánu. „Nijak mě to nevyděsilo, i když to samozřejmě příjemné nebylo.“ Petr si do nadcházejících závodů právem věří i proto, že v Monze skončil v jednom závodě čtvrtý, jen necelé dvě sekundy od pódia. Navíc zajel vůbec nejrychlejší kolo za všech jezdců. Je to důkaz, že Petr i jeho tým jdou dobrou cestou a cíl v podobě stupňů vítězů rozhodně není nesplnitelný.

V Misanu bude opět alfou a omegou kvalifikace. „Bude důležité mít dost prostoru, nejde ani tak o rychlost. Okruh je zde spíše pomalý a středně rychlý. Existují jen dvě místa, kde můžete bezpečně předjíždět. Takže ano, kvalifikace je základem úspěchu,“ má jasno Ptáček junior, který si chce také udělat větší náskok v kategorii nováčků. První závod je na na programu v sobotu odpoledne, další dva se pak jedou v neděli. Live streaming můžete sledovat na stránkách italské F4 zde. Na závody se můžete podívat i na stanici SPORT 5 v úterý 19.6., první závod začíná v 19:55.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama