reklama

David Gránský: Jsem pro záporáky předurčen. Mám na ně ksicht

reklama

Není to tak dávno, co v premiéře filmu Špindl prchal v nedbalkách oknem těsně před milostným aktem a včera se představil ve zcela jiné roli, coby hraběcí hajzlík. Prostě a jednoduše David Gránský změnil žánr a z komedie naskočil do pohádky Zdeňka Trošky Čertoviny, která měla včera premiéru
v multikině Slovanský dům.

„Pro mě byla tahle role vlastně splněným snem. Už hodně dlouho jsem si chtěl zahrát v pohádce, často o tom i mluvil, a to dost intenzivně a mám podezření, že se to Zdeněk Troška někdy někde doslechl a mé přání vyslyšel a obsadil mě do tohohle parádního příběhu,“ svěřil se David.

Jeho hraběcí role ovšem není až tak úplně jednoznačná. „To je pravda. Je to spíš záporná postava a záporáci mě hodně baví. Já jsem k tomu vlastně přeurčen hrát podobné postavy především díky ksichtu, ale nestěžuji si,“ se smíchem dodal David Gránský.

„Tyhle skoro negativní role hraje skvěle, mně se osobně v nich líbí, ale jakmile skončí je to někdo úplně jiný. Jsou to jen role, které domů netahá a proto je nám spolu fajn,“ nechala se slyšet Davidova partnerka Nikol, která přišla svého přítele na premiéru podpořit. „Já to mám tak trošku podobné jako David. Moc jsem si chtěl zahrát pod vedením Zdeňka Trošky, ještě víc v jeho pohádce a i mě se to splnilo. Jsem čert a hodně jsem si s kolegou Dominickem Benediktem, který hraje mého pekelného parťáka natáčení i roli užil,“ uvedl Jakub Prachař.

„Na pohádkách pana Trošky jsem vyrůstala, a když jsem dostala nabídku zahrát si Haničku ani jsem nemusela číst scénář. Řekla jsem hned ano. Tenhle film se určitě malým i odrostlejším bude líbit. Je tam hodně triků, hezký příběh, krásné prostředí, pěkná hudba. A jak bylo vidět i slyšet po premiéře, Čertoviny se budou líbit,“ nechala se slyšet Sara Sandeva.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama