reklama

Dcery známých českých tváří nafotily první dětskou kolekci módní návrhářky Ivany Mentlové

reklama

Designérka Ivana Mentlová patří mezi nejvýraznější osobnosti českého módního průmyslu. Pod značkou IAM produkuje od roku 2007 luxusní dámskou módu v limitovaných edicích. Tvářemi jejích kolekcí pro ženy byly kupříkladu naše jediná Miss World 2006 Taťána Kuchařová, herečka Aňa Geislerová, topmodelky Greta Slezáková a Zuzana Stráská či Ester Berdych Sátorová.

Nyní návrhářka představuje světu svou první dětskou kolekci, a sice pro podzim a zimu 2017/2018, k čemuž ji inspirovala tříletá dcera Isabela.

„Původně jsem udělala kabátek pro svou Isabelu, nakonec jsem si dětskou kolekci z jehnětiny nadělila k desátému výročí vlastní značky. Kabátky jsou střižené tak, aby s dětmi rostlya vydržely jim několik sezon. Stejný kabátek ve velikosti na 6 let tak má na sobě pětiletá holčička i jedenáctiletá slečna,“ prozrazuje Mentlová.

Kabátky z jehnětiny jsou oboustranné, se speciální úpravou proti špinění. Designérka kombinovala různé struktury materiálu a délky chlupu jehnětiny. Kolekce byla navržena v úžasných barvách podzimní přírody, jako je okrově žlutá, bordó, mechově zelená, šedá, rezavě hnědá, pudrově růžová.

Ivana Mentlová si tradičně ke spolupráci přizvala osvědčený tým, s nímž pracuje na všech svých kampaních. Lookbook, jehož focení probíhalo ve studiu, fotil renomovaný fotograf Matúš Tóth, o vizáž malých modelek se postarala make-up artistka Ivana Tokárska.

V rolích modelek se představily 11letá Sofie Anna, dcera herečky Jitky Schneiderové a herce Davida Švehlíka, 4letá dcera zpěvačky Victorie Velvet Annabelle, 7letá dcera 2. vicemiss ČR 2003 Markéty Divišové (provdané Fuxové) Natálie, 5letá Isabela, dcera šéfredaktorky časopisu Elle Andrey Běhounkové, a 6letá modelka Adéla z agentury Czechoslovak Models. Na společné fotografii je i 3letá dcera módní návrhářky Isabelka.

„Moje Isabela se nerada fotí, vydržela jen pár sekund. Samozřejmě, že focení s dětmi je úplně jiné než s profesionálními modelkami, v mnohém náročnější, na druhou stranu zábavné. Fotky od Matúše Tótha jsou úžasné,“ dodává Mentlová.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama