reklama

Desátý ročník pochodu za práva zvířat

reklama

Druhou červnovou sobotu (9. 6. 2018) projde centrem Prahy tisícovka odpůrců využívání zvířat. Karnevalově pojatý průvod Veggie Parade se v Praze bude konat již podesáté.

Průvod zamíří ve 14:30 z Václavského náměstí ulicí Jindřišskou a Revoluční na nábřeží Edvarda Beneše, a poté do holešovického Vnitroblocku. Tam se návštěvníci mohou těšit na stánky s občerstvením, sportovní exhibici, dobročinnou sbírku na zvířecí azyl a hudební vystoupení rapera Presenta nebo producenta a DJe MikkiMa.

Trasu jsme se vždy snažili koncipovat tak, aby co nejméně blokovala provoz ve městě, zejména hromadnou dopravu omezíme jen na pár minut,“ slibuje mluvčí iniciativy Veggie Parade Tereza Vandrovcová. Organizátoři letos očekávají účast více než tisíce fanoušků rostlinného stravování z celé republiky. Jubilejní desátý ročník ovšem bude zároveň posledním.

Snažit se informovat veřejnost o tom, že existuje nějaké veganství nebo že existuje nějaký problém ohledně zacházení s hospodářskými zvířaty, už je v dnešní době podobné vyrážení otevřené brány,“ vysvětluje rozhodnutí pořadatelů Vandrovcová.

Rozhodně to však neznamená, že je vyhráno,“ zdůrazňuje Vandrovcová, protože zvýšit povědomí o etickém problému a o jeho řešení v podobě jiného způsobu života je prý jen prvním z mnoha kroků. Proto se od příštího roku pořadatelé chtějí věnovat průvodům s apelem na osvobození zvířat a to s mezinárodní podporou. „Od příštího roku budeme v Praze pořádat místní verzi pochodu za práva zvířat Animal Rights March, který se koná v jednom dni v desítkách světových měst a účastní se ho čím dál více lidí,“ dodala Vandrovcová.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama