reklama

Divadelní představení K-PAX – Svět podle Prota bude hostovat v několika českých městech

reklama

Divadelní adaptaci světového bestselleru a filmového hitu K-PAX – Svět podle Prota na tuzemská jeviště uvedla společnost StageArtCz, kterou založili herci Petr Halberstadt a Radim Fiala. Od české premiéry v roce 2015 byl kouzelný příběh lidí, které dost možná navštívila bytost z vesmíru, nejčastěji k vidění na jejich domovské scéně v brněnském Divadle Bolka Polívky a velmi příznivé reakce publika zaznamenal také v pražském Studiu DVA.

S novým rokem se tajemný Prot vydává za diváky v celé republice. Úspěšná inscenace K-PAX – Svět podle Prota se bude 31. ledna hrát ve Svitavách, 1. února ve Varnsdorfu, 24. února v Děčíně, 25. února v Karlových Varech, 12. března ve Hvězdárně a planetáriu Brno a 6. dubna v Jindřichově Hradci. V hlavních rolích se představí Radim Fiala, Markéta Plánková / Petra Špindlerová a Petr Halberstadt.

„K-PAX vnímám jako magickou divadelní hru, která v sobě nese prvky Malého prince, ale i Přeletu přes kukaččí hnízdo, představení které velmi poetickým a úsměvným způsobem nemilosrdně nastavuje zrcadlo naší společnosti a způsobu našeho žití. Nesetkal jsem se dosud ve své kariéře s takovým diváckým přijetím, tedy kdy po skončení představení za námi dost často přijdou diváci a říkají, že se musí zamyslet nad svými životy,“ říká Petr Halberstadt, představitel Prota a režisér inscenace K-PAX – Svět podle Prota.

Divadelní hru K-PAX napsal americký spisovatel Gene Brewer (1937) na základě své knižní trilogie K-PAX, Na světelném paprsku, K-PAX III. – Svět podle Prota. Nejvíce román proslavilo filmové zpracování s Jeffem Bridgesem a Kevinem Spaceym, u nás promítané pod názvem Svět podle Prota.

O hře K-PAX – Svět podle Prota
Do moderní psychiatrické léčebny je přijat záhadný pacient, který o sobě tvrdí, že je mimozemšťan z planety K-PAX vzdálené od Země několik tisíc světelných let. Jeho pobyt na psychiatrii obrátí naruby životy nejen všech spolupacientů, ale i zdravotního personálu, včetně ošetřujícího lékaře, který se snaží odhalit pravou totožnost záhadného cizince.

„Proč by Prot chtěl žít na Zemi namísto K-PAXu anebo miliardě ostatních planet, kde není násilí jakéhokoliv druhu, kde peníze a majetek jsou irelevantní, a kde si každý živočich dopřává svého práva na nerušený život?“ odpověděl autor Gene Brewer na otázku, jestli už nastala doba, kdy by Prot chtěl žít na Zemi, a pokračoval: „Možná by chtěl opětovně navštívit planetu Zemi někdy ve vzdálené budoucnosti, kdy bude druh Homo sapiens konečně vyspělý, což je nezbytný proces, který je ale již tak dlouho zpožděný.“

Divadelní hra K-PAX – Svět podle Prota s laskavým humorem pojmenovává neduhy naší společnosti a velmi často zamrazí svojí přesností. Vnímavým divákům nabízí jedinečnou příležitost ponořit se do hlubin lidských duší a nenásilným způsobem se dozvědět mnohé o nás samých. Inscenace nenechá nikoho klidným a překvapí naprosto nečekaným vyústěním celého příběhu.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama