reklama

Divadelní tip z Violy: Stařec a moře, Kylián: Narozen v cizině a Kabaretní bramboračka

reklama

Jistotou v době, kdy venku vládne nevyzpytatelné aprílové počasí, je návštěva divadla. Oblíbená útulná pražská scéna – Divadlo Viola na Národní třídě v úterý 18. dubna ve 20:00 uvádí Josefa Somra a Marka Holého v dramatické skice podle slavné novely Ernesta Hemingwaye Stařec a moře. Strhující zápas rybáře s mocnou přírodou na vratké bárce unášené mořem vyznívá jako oslava lidské vůle, odvahy a nezlomnosti. Děj podkresluje hlas moře – hudba Emila Viklického.

Ve středu 19. dubna se na jevišti Violy Jiří Lábus začte do textů Jiřího Kyliána. Unikátní literárně-baletní kompozice Kylián: Narozen v cizině s podtitulem Povídky a filmové miniatury aneb Každý z nás je věčným emigrantem představuje proslulého tanečníka a choreografa Jiřího Kyliána coby autora povídek. Kyliánova slova v osobité interpretaci Jiřího Lábuse doplňují filmové miniatury, které Jiří Kylián natočil výhradně pro tuto příležitost a ve kterých sám vystupuje.

V sobotu 22. dubna jste zváni na rozvernou inscenaci Milana Šotka Lesk a bída zemských jablek: Kabaretní bramboračka, která zdařile rozvíjí kabaretní linii současné Violy. Ústřední dvojici vyprávění s několikerými dějovými odskoky (bramborová pohádka, bramborová operetka, bramborový horor) si zahrají Martin Zahálka a Andrea Elsnerová, členové souboru Divadla na Vinohradech, sekundovat jim budou dva „brambodříči“ Jiří Suchý z Tábora a Anita Krausová.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama