reklama

Divadelní tip z Violy: Žena z Korinta s excelentní Hanou Maciuchovou v hlavní roli tajemné Lyké

reklama

Slavný apokryf Oldřicha Daňka o tajemné návštěvnici v pracovně řeckého dramatika byl poprvé k vidění na obrazovkách České televize. Na jeviště Divadla Viola, v režii Tomáše Vondrovice, vstoupila Žena z Korinta premiérou v červnu 2013.

Kdo je vlastně ta žena a proč jí tak záleží na tom, aby nová Euripidova hra měla jinou zápletku? Vyhraje umělecká inspirace nebo lákavá finanční nabídka? Vtipné dialogy, příběh skoro až detektivní a k tomu mistrovské herecké výkony Hany Maciuchové (Lyké), Jaromíra Meduny (Eurípides) a Johanny Tesařové (Hébé). Nenechte si ujít legendární Ženu z Korinta v pátek 31. března ve Viole!

„Žena z Korinta je hra mému srdci blízká a milá, už svou tématikou (vždyť staré Řecko patří k mým velkým láskám), ale především myšlenkou, poezií a humorem. Když jsme na ní pracovali, uvědomoval jsem si čím dál intenzivněji její hloubku lidskou a filozofickou, nenucenost, lehkost a přitom důslednou promyšlenost snad každé repliky. Její inscenování proto chápu jako upřímnou poctu Oldřichu Daňkovi, skvělému dramatikovi,“ konstatoval režisér Tomáš Vondrovic.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama