reklama

Divadlo ABC uvede premiéru inscenace 60’s aneb Šedesátky

reklama

V Městských divadlech pražských se 10. června odehraje premiéra hudební komedie z dílny Jiřího Janků a Petra Svojtky 60’s aneb Šedesátky. Na prknech Divadla ABC si diváci připomenou dobu 60. let, kdy se ve světě i u nás dostávala ke slovu první poválečná generace a nastávala doba hravosti i rozkvětu kultury. V hlavní roli uvidíte Hanuše Bora, jeho ženu ztvární Veronika Gajerová.

„Na začátku byl nápad zamyslet se nad dobou 60. let, nad tím, co přinášela světu. Co to vlastně bylo za dobu, s tím vším kulturně-společenským hnutím, jaké vize nastolovala. A to vše v konfrontaci s dobou dnešní. Šedesátá léta znamenala tendenci dívat se s vírou do budoucnosti. Věřilo se, že vše, co bude, bude lepší než současnost. Dnes člověk spíš slyší názory, že dobře už bylo, že je třeba vrátit se zpět, k tradici. Při přípravě libreta inscenace nám tedy nejvíce šlo o konfrontaci tehdejších a dnešních nálad,“ prozrazuje režisér Petr Svojtka.

Tvůrci inscenace měli už od počátku jasno, že chtějí vytvořit hudební komedii, protože právě prostřednictvím písniček připomenou divákům tuto nezapomenutelnou dobu. V inscenaci tak zazní hudba z šedesátých let, jako například písně Louise Armstronga, Beatles, Davida Bowieho a dalších.

Tato hra navazuje na linii předchozích inscenací Bedřich Smetana: The Greatest Hits nebo V+W Revue. „Téma ovšem nezpracováváme formou revue ani zcizujícího přístupu či divadla na divadle jako u předchozích titulů. Tentokrát jsme se rozhodli jít cestou příběhu a konkrétních postav,“ vysvětluje režisér Petr Svojtka.

60’s aneb Šedesátky diváci uvidí Hanuše Bora, Veroniku Gajerovou, Lucii Pernetovou, Radima Kalvodu, Vasila Fridricha, Pavla Juřicu, Ninu Horákovou, Zdeňka Velena, Zbigniewa Kalinu, Romana Říčaře, Evellyn Pacolákovou a Veroniku Janků.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama