reklama

Divadlo Spektákl vystoupí v dubnu a květnu v Rock Café na Národní třídě s komedií Fraška o Dušanově duši

reklama

Divadlo Spektákl, které tvoří studenti a nedávní absolventi DAMU, vystoupí v dubnu a v květnu vedle pravidelných představení ve Studiu Švandova divadla také v pražském klubu Rock Café. Poprvé v letošním roce zde 25. dubna a 16. května uvede představení autorské inscenace Fraška o Dušanově duši.

Po představeních v pražském klubu se Divadlo Spektákl následně vypraví na zájezdy po celé republice. „Oduševnělou komedii o putování za ztracenou láskou v režii Jana Holce jsme poprvé uvedli v roce 2014. Vzhledem k tomu, že v ní využíváme velký žebřiňák, vystupujeme s Fraškou o Dušanově duši především na venkovních prostranstvích nebo na větších scénách,“ říká produkční Divadla Spektákl Václav Hodonický.

Podle jeho slov je hra unikátní také v tom, že se při ní vždy po čase sejdou někdejší studenti, dnes již absolventi pražské DAMU a brněnské JAMU, kteří působí na rozličných scénách po celé republice. Hlavní role ve Frašce o Dušanově duši nastudovali Daniela Šišková, Jáchym Kučera, Lukáš Černoch a Jan Jedlinský. Hra vychází z české středověké frašky a vypráví příběh mladého člověka, který se na své pouti lásky střetává s nástrahami smrtelných hříchů. Díky studiu starých a dávno zašlých textů nasbírali tvůrci inscenace tematický materiál, na kterém vystavěli vlastní příběh obohacený o autorskou hudbu i texty písní.

Do Prahy se Fraška o Dušanově duši v podání Divadla Spektákl vrací v dubnu po sedmi měsících. Po Rock Café s ní následně mladí herci vydají na divadelní open-air tour po České republice. „V červnu vystoupíme v Olomouci, v Plzni a na HAMU v Praze. Červencovou sérii odstartujeme ve Veselí nad Moravou, několik představení odehrajeme ve Zlaté Koruně a Rožmberku, jednou se zastavíme ve Vimperku a na závěr července v Hronově,“ informuje Hodonický. V minulosti uvedlo Divadlo Spektákl inscenaci mimo jiné na Open Air programu Divadelního festivalu evropských regionů v Hradci Králové, Mezinárodním festivalu Divadlo Plzeň nebo na open-air festivalu v La Fabrice. Představení je vhodné pro děti i dospělé.

Vedle Frašky o Dušanově duši odehraje Divadlo Spektákl do konce letošní divadelní sezony ještě několik repríz svých inscenací ve Studiu Švandova divadla.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama