reklama

Dívka České republiky bodovala v Americe

reklama

Unikátní soutěž, kde při výběru finalistek rozhoduje především pohybové nadání, vyslala svou vítězku na Mistrovství světa v interpretačním umění – Olympiádu Talentů (WCOPA) do Hollywoodu. Dívka České republiky 2016, Dominika Girethová získala 3 medaile! Soutěž Dívka České republiky podporuje zpěvačka Tereza Kerndlová, zpěvák Pavel Callta, herečka Andrea Růžičková (dříve Kerestešová) a fotbalista Petr Švancara. Projekt bude ukončen galavečerem v Boby centru v Brně 27. září.

Tanec, hudba, zpěv, modeling a herectví. To je výčet disciplín, ve kterých se soutěží na WCOPA World Championships of Performing Arts – Mistrovství světa v interpretačním umění, které se každoročně koná v Hollywoodu. Na celosvětovou soutěž těch nejlepších z různých částí světa odletěla loňská vítězka Dívka České republiky 2016 Dominika Girethová a zabodovala! Přivezla si tři medaile! Bronz za šaty (Svatební salon Delta), stříbro za casual – denní outfit (vlastní oblečení) a zlato za swimwear, kde se hodnotí postava a plavky (Angel´s Secret). V porotě zasedl ředitel divadla Broadway a Cirque Du Soleil, agenti nahrávacích společností nebo majitelé modelingových a talentových agentur. Během WCOPA také probíhá výběr na umělecké školy do USA. Dvě stříbrné medaile za herectví a tanec si přivezla i ředitelka a zakladatelka Dívky České republiky Aneta Kulínková. „Chtěli jsme naší soutěž posunout o krok dál a nabídnout vítězce další příležitosti. Navázali jsme spolupráci právě s WCOPA, protože si myslíme, že je to ideální soutěž, která svou charakteristikou navazuje na Dívku České republiky,“ říká Kuklínková. Soutěž probíhala od 30. 6. – 9. 7. 2017.

Luxusní hotel s bazénem a posilovnou, z pokoje výhled na oceán. To zažila 21 letá Dominika Girethová! „Nemělo to chybu. Krásky z celého světa ukazovaly svá vysportovaná těla. Ze zlata za plavky, kde se hodnotila hlavně postava, mám největší radost. Je vidět, že hodiny v posilovně se vyplatily. Tuto soutěž sám zakladatel nazval Olympiádou pro talenty a opravdu tomu tak je. Mám celý rok na to zlepšovat se ve všech ohledech a na soutěž se v plné síle vrátit. Jsem neskutečně vděčná Dívce České republiky za důvěru, kterou do mě vložila, a budu lidem tvořícím tým navždy vděčná, že se mi postarali o největší zážitky v mém dosavadním životě,“ říká Dominika.

Patronkou soutěže je zpěvačka Tereza Kerndlová. Dále zpěvák Pavel Callta, který se také aktivně věnoval sportu, konkrétně plavání. Bývalý fotbalista Petr Švancara má osmiletou dceru Nikolku, která se věnuje mnoha sportům a jednou by si přála vyniknout v tanci. Už druhým rokem se k soutěži připojila herečka a fotografka Andrea Růžičková a tento ročník se rozhodla podpořit neziskovou organizaci Bez mámy, která v Tanzanii buduje centrum pro sirotky. Posláním organizace Bez mámy je zabezpečit opuštěným dětem základní životní potřeby jako domov, zdravotní péči a vzdělání.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama