reklama

Do kladenských škol se přišlo představit k zápisu téměř tisíc dětí

reklama

V pátek a sobotu zůstaly brány všech kladenských základních škol otevřené. Učitelé zde čekali na budoucí prvňáčky. Celkem k zápisům do prvních tříd zamířila tisícovka dětí nejen z Kladna. Ani letos se nepotvrdilo, že posunutí data konání zápisů sníží odklady školní docházky. Počet žádostí o odklad naopak stále roste.

Během dvou dnů zápisů do 1. ročníků základních škol učitelé povedli celkem 1265 zápisů, což je o 39 více než v loňském roce. Po odečtení duplicitních zápisů přišlo 996 dětí, o pět méně proti předchozímu roku. „Někteří rodiče s dětmi totiž obejdou i několik škol, rekordmany byly letos absolventi dokonce pěti zápisů,“ vysvětlil kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Přestože přišlo o několik dětí méně, školský odbor obdržel meziročně vyšší počet žádostí o odklad školní docházky. O odložení nástupu do první třídy požádalo 168 rodičů, vloni 165. Zajímavostí je, že školy vydaly 808 kladných rozhodnutí o přijetí budoucích prvňáčků, což je přesně stejný počet jako vloni. Z kapacitních důvodů nevyhověly pouze rodičům 20 mimokladenských dětí.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama