Nymburký půlmaraton se nesl v duchu rekordních teplot i počtu závodníků!

Letošní ročník Nymburského půlmaratonu hostil nejen rekordní počet závodníků a fanoušků, ale i jej zasáhly rekordní teploty.  Směle můžeme říci, že počasí přálo více poklidnému ležení na pláži, než náročným sportovním výkonům. Na 700 běžců, kteří stanuli na startu Nymburského půlmaratonu (21,1 Km) a Nymburské čtvrtky (10 Km) se tak potýkali nejen s únavou, ale i s rizikem dehydratace.

Na místě byla tedy zvýšená opatrnost  a náležité doplňování zásoby tekutin, není tedy divu, že rekordní byla i spotřeba iontových nápojů. Při startu závodu se teplota ve stínu pohybovala okolo 23°C, na slunci směle přesáhla 35 °C a pocitová teplota běžců na trati byla ještě o 23 °C vyšší.

Startovní výstřel zazněl v neděli 22. 4. v 10:00 shodně jak pro půlmaraton, tak pro čtvrtku. Letos, možná s ohledem na nezvykle teplé počasí, výrazně zvýšila svou popularitu trať na 10 Km, kterou nejlépe zdolal Matěj Kracman s časem 00:35:26. Nejlepší ze 170 žen byla Markéta Vávrová s časem 00:45:01, která jen o 28 sekund předběhla Danu Jiřičnou.

Nový časový rekord půlmaratonské trati přijel opět pokořit marocký profesionální atlet Abdel Kabir Saji s neuvěřitelným časem 01:08:14, za kterým o šest minut později přiběhl orientační běžec Jan Procházka, pro něhož tento závod představoval premiérový půlmaraton. Nejlepší ženou na 21, 1 Km dlouhé trati byla Ivana Sekyrová s časem 01:24:58.

Už v tuhle chvíli víme, že registrace na další ročník budou spuštěny již tradičně v září a organizátoři avizují  již tradiční nárůst přihlášených běžců i fanoušků na místě.