reklama

Domanská a Válková si vjely do vlasů!

reklama

Česká Miss World 2011 Denisa Domanská a Česká Miss 2010 Jitka Válková se jakožto patronky pravidelně účastní osvětového prevenčního projektu Lady Plus Club, ale při předposlední zastávce v Praze se nepohodly a vjely si i do vlasů! Odbornou přednášku pro dívky připravil gynekolog FN v Motole MUDr. Martin Mužík a spolu s Jitkou a Denisou apeloval na studentky, aby dbaly na prevenci, která stále není v České republice dostatečná. Co však stálo za sporem mezi Jitkou a Denisou?

Předposlední zastávkou osvětového prevenčního projektu Lady Plus Club, která putuje po středních školách v České republice se stalo Soukromé střední odborné učiliště kadeřnické, kam projekt přišly podpořit i jeho patronky Jitka Válková a Denisa Domanská. „S Denisou jsme kamarádky a jsem ráda, že se potkáváme i na tak skvělé akci jako je Road show Lady Plus Clubu. Do vlasů jsme si nevjely, to jen tak vypadá. Ukazovala jsem Denise jaké to bylo, když mi maskérka nasazovala na hlavu repliku plešaté hlavy, kterou mi vytvořili na focení,“ dodala Jitka Válková, která se spolu s Denisou Domanskou do přednášky také aktivně zapojila. Obě slečny podpořily slova doktora Mužíka, předaly dívkám své zkušenosti a podělily se s nimi o své zážitky i ze  světa  modelingu. Denisa s Jitkou na přednáškách nemají problémy s odbornými pojmy, které pan doktor studentkám vysvětluje. Obě se totiž biologií člověka zabývají v rámci svých studijních oborů na vysoké škole. Jitka Válková studuje biologii a geologii. „Obě studujeme na vysoké škole obory, které svým způsobem korespondují s lidským zdravím, můj obor mě velmi baví a zajímá a jsem opravdu ráda, že jsem se přednášek mohla zúčastnit a něco se i přiučit,“ dodala Denisa, která studuje zubní lékařství.

Bylo to poučné!

Projekt Lady Plus Club vznikl pod záštitou České pojišťovny ZDRAVÍ. Tato unikátní akce si klade za cíl v prvé řadě podporu prevence nejčastějších karcinomů u žen – karcinomu ženských orgánů, tlustého střeva a konečníku. A protože právě prevence a informovanost je důležitá již od raného dívčího věku, probíhá prevenční projekt Road show Lady Plus Club. Během celého projektu, který se uskutečnil v různých koutech České republiky se dívky dozvěděly mnoho zajímavých a důležitých informací o nejčastějších ženských karcinomech o důležitosti prevence samotné a v neposlední řadě o projektu Lady Plus Club. „Každý příběh má svou tvář“ tak zní podtitul celého projektu, pod kterým se skrývá pomoc, podpora a pochopení. Setkání s rakovinou vždy zasáhne do našeho života, ať už se s ní setkáme v jakékoliv podobě. A právě silné příběhy, které mimo jiné zaznívají i z úst pana doktora Mužíka, jenž se s nimi setkává denně ve své praxi, nám připomínají, že zákeřná nemoc jménem RAKOVINA může udeřit kdykoliv.

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama