reklama

Domov na konci světa v Divadle Husa na provázku: Výroční zpráva z planety seniorů bude k vidění poprvé 17. ledna

reklama

První novoroční premiérou v brněnském Divadle Husa na provázku bude autorská inscenace Domov na konci světa v režii současné umělecké šéfky legendární brněnské scény Anny Davidové. Dveře domova důchodců, v němž vládne věčné mládí, se poprvé otevřou 17. ledna, pražská premiéra proběhne v neděli 26. ledna v Divadle Archa.

Novinka Domov na konci světa přinese pohled mladé generace na fenomén stárnutí, stáří a postavení seniorů ve společnosti, která uctívá mládí. V rámci pečlivé přípravy absolvovali herci řadu inspirativních setkání s odborníky na paliativní péči, sociální gerontologii, doprovázení umírajících, a dokonce si na workshopu díky sadě pro simulaci stáří na vlastní kůži vyzkoušeli svízele provázející pohyb v pokročilém věku. Několikrát také navštívili domov pro seniory.

Na své dobrodružné cestě došli až do novodobého výminku, kde může každý zůstat forever young. Co by se stalo, kdybychom kult mládí dovedli do důsledku? Stvořili bychom svět prostý pocitů osamělosti, čekání na telefonát od vnoučat a strachu z konce. Chybělo by nám něco, kdybychom vymýtili všechny „nešvary“ stáří? A chceme to doopravdy? Autorský tým v čele s uměleckou šéfkou legendární brněnské scény Annou Davidovou zve na výpravu do světa, kde se žije podle hesla „memento mori – no more!“.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama