reklama

Bára Nesvadbová si „otevřela“ zpovědnici

reklama

Psaní románů a pohádek Báru Nesvadbovou sice naplňuje, ovšem nebrání se ani dalším literárním aktivitám. Důkazem toho bylo včerejší představení její novinky Hovory s doktory, kterou má na „svědomí“ s Jakubem Knězů a připomíná tak trochu zpovědnici.

„Je to trošku opravdu tak. Vyzpovídala jsem dvanáct předních českých lékařů z nejrůznějších oborů. Jde o lidi, kterých si nesmírně vážím, každý z nich je poctivý, vzdělaný, chytrý a úspěšný a mohou být každému inspirací a jak v knížce zjistíte, každý se dívá na život i trochu jinak,“ vysvětlila Bára v Paláci knih Luxor, kde se akce konala.

Jak prozradila všechno se „upeklo“ u ní doma u měchenického stolu. „Když mne jednou Jakub navštívil a bylo to zhruba tři týdny po mé operaci tak mezi řečí jsme dospěli k tomu, že už neděláme vůbec novinařinu a shodli jsme se, že se nám po tom stýská. A myšlenka byla na světě. Říkali jsme si koho vyzpovídat a napadli nás jako první lékaři. Oslovili jsme oněch dvanáct skvělých lidí a všichni kývli na to, že do toho půjdou. Hovořili jsme o jejich práci, vztahu k pacientům, zdraví, láskách, víře, která je provází a výsledek je na pultech,“ dodala Bára Nesvadbová.

Jedním z těch, které Bára zpovídala, byl třeba kardiochirurg, profesor Jan Pirk. „My se s Bárou Nesvadbovou známe, takže když mne oslovila, že bychom mohli spolu pohovořit o životě do téhle knížky, která dnes vychází, byl jsem pro. Trošku mě tím překvapila, ovšem odmítnout konkrétně jí rozhovor, mě nenapadlo. Neprozrazoval jsem žádná tajemství, víte, já ani tajemství, o nichž bych mohl mluvit nemám, ale dobře jsme si popovídali a já si teď přečtu v Hovorech s doktory, co prozradili moji kolegové,“ s úsměvem uvedl profesor Pirk.

Kromě něj vyzpovídala Nesvadbová i další špičkové lékařské odborníky mj. Pavla Pafka, Jana Marka, Radkina Honzáka, Petru Tesařovou atd. atd.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama