reklama

Patrik Hartl: Ladil jsem ladil až vyladil!

reklama

Hlavní aktéři právě natáčeného filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel, tedy pánové Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák a Martin Hofmann, makají na place zima nezima. A spolu s nimi samozřejmě i autor scénáře a režisér v jedné osobě Patrik Hartl a nepostradatelný štáb. My jsme je zastihli na náplavce u nemocnice Na Františku.

„Víte, původně kdysi jsem vytvořil filmový námět a myslel si, že na základě rozepsaného scénáře vznikne film. Pak se mi ale přestalo chtít a můj švagr mi nabídl, jestli z toho nechci napsat knížku. No proč ne, řekl jsem si a napsal knížku, která vyšla v roce 2012. Po několika letech se to tak zašmodrchalo, že jsem dostal nabídku přenést knihu na filmové plátno a šup a už se točí a premiéra by měla být na Štědrý den příštího roku,“ prozradil Hartl.

Knižní podoba díla Prvok, Šampon, Tečka a Karel byla a je velice oblíbená a dá se očekávat, že její čtenáři budou hodně zvědavi na filmovou podobu. Podle zvěstí z kuloárů ovšem stejnojmenný film nebude kopírovat knižní podobu.

„Tak to je fakt. Nechci se nadouvat, ale film bude podle mě lepší. Jsou v něm scény, které v knížce nenajdete. Nacpal jsem tam řadu nečekaných věcí a myslím si, že hodně povedených. Prostě ladil jsem ladil, až vyladil. Sranda to bude a také možná semtam i námět k přemýšlení. Už teď se třesu na reakce diváků,“ dodal Patrik Hartl.

„Knížku jsem nečetl, u mě rozhodl scénář. Já se s Patrikem znám dlouho a věděl jsem, že to, co dělá, to dělá dobře a umí, takže rád jsem se coby Tečka do toho pustil. Podle mě je to hodně dobrá komedie, nebo víc, než komedie s výborným obsazením, no a proto jsem tu,“ uvedl Hynek Čermák.

„Já, na rozdíl od Hynka jsem knížku četl a říkám, scénář je semtam jiný, než text v knížce. Myslím si, že film bude opravdu lepší, zajímavější, zábavný, někdy až příliš, a hlubší. Osobně to jako úplně čistě komediální film nevnímám, podle mě je to spíše tragikomický příběh, což vítám,“ řekl Šampón, neboli David Švehlík.

A o čem stručně film Prvok, Šampón, Tečka a Karel je? Je o partičce kamarádů, kteří se rozhodnou zahnat krizi čtyřicátníků a vymýšlí si pro sebe hodně nesplnitelné úkoly.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama