reklama

Dovolená na luxusní lodi už není jen sen! VIP jsou tu úplně všichni

reklama

Přáli jste si někdy brázdit oceány, užívat si mořské vlny, každý den kotvit v jiném přístavu, ale přitom mít pohodlí a kolem sebe luxusu? To vše je možné. A pokud máte pocit, že na to nebudete mít peníze, opak je pravdou. Dnes jsou totiž takovéto plavby dostupné prakticky každému.

Na záoceánské plavby se už vyloženě specializuje několik cestovních kanceláří. Jednou z nejznámějších, a dle recenzí klientů také nejúspěšnější, je CRUISE & TRAVEL s.r.o., výhradní zástupce lodní společnosti Royal Caribbean International. Nabízí plavby doslova po celém světě od třídenních až po kombinovatelné měsíční. Nejžádanější jsou však cesty na sedm nocí. „Každý klient je pro nás VIP, nerozdělujeme lidi podle toho, kolik mají peněz. Stejnou týdenní plavbu můžete mít už za zhruba 20 tisíc, nebo také za půl milionu,“ dodává  jednatelka společnosti Leona Janoušková. Tady se hodí příměr k letenkám. Také si můžete vybrat cenu, ale z místa A na místo B se dostanete v podstatě stejně. No, dobrá, úplně stejně ne, drobné rozdíly se najdou. „Chcete naprostý luxus a soukromí, privátní servis a osobního komorníka? Není problém, můžeme vám to poskytnou.“

Loď pro cestující po celou dobu plavby představuje naprosto vše. Zatímco z hotelu si jdete lehnout na pláž, nakupovat nebo třeba prohlédnout město, což vás může po pár dnech omrzet, tady to funguje jinak. Na lodi se probudíte každý den na jiném místě a za jediný týden poznáte spoustu zajímavých a atraktivních míst. „Když se vám tam líbí, třeba se tam později vrátíte na delší dovolenou. Anebo si řeknete, že to není váš šálek kávy a další den už obdivujete jiné scenérie,“ vysvětluje Janoušková. Právě fakt, že loď pluje přes noc, je velkou výhodou. Danou destinaci můžete obdivovat celý den, bez toho, abyste cítili únavu nebo se chtěli raději prospat. Je jasné, že výhody „plovoucího hotelu“ využívá i řada celebrit. Není to tak dávno, co diky exkluzivní cestovní kanceláři vyzkoušela plavbu i česká Barbie Dominika Myslivcová, která si užila jak Středozemní moře, tak i Karibik. „Moc jsem si to užila, bylo to parádní. Máte tam v podstatě vše, na co si vzpomenete. Bylo to lepší než jsem si představovala,“ pochvalovala si blondýna.

Naráží tak i na fakt, že když někdo náhodou z lodi nechce, nemusí po celou dobu plavby. Nabízí totiž opravdu úplně vše, je to vlastně takový plující hotelový resort. „Můžete relaxovat, užívat si aktivit jako je surfový simulátor, simulátor volného pádu, zip line přes celou palubu a mnoho dalšího. Opravdu si vybere každý,“vysvětluje jednatelka CRUISE & TRAVEL, která zároveň potvrzuje, že poptávka je zejména po největší lodi světa Harmony of the Seas lodní společnosti Royal Caribbean International. Ta celoročně brázdí východní a západní Karibik. Už příští rok jí však bude primát sebrán. Největší lodí světa se stane její nova sestra Symphony of the Seas, která vypluje v dubnu z Barcelony. Asi se není čemu divit, že ji opět vlastní Royal Caribbean International. Tak co, nalákali jsme vás?

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama