reklama

Dr. House: „Hudbu bych nevyměnil za všechny peníze světa“

reklama

Hugh Laurie, známý českému publiku coby svérázný Dr. House, ale poslední dobou též jako úspěšný hudebník, minulý víkend během svého současného světového turné s kapelou The Copper Bottom Band zavítal po několika koncertech v Jižní Americe do Austrálie.

Zde poskytl exkluzivní rozhovor populární show Sunday Morning, vysílané na televizní stanici Channel 7 a promluvil tu o svém vztahu k postavě Dr. House, o svém otci – lékaři a olympionikovi a také o tom, jak se v deseti letech zamiloval do bluesové hudby. „Živě si pamatuju ten pocit, kdy jsem z rádia poprvé slyšel blues. Bylo to jako elektrický šok. Okamžitě jsem věděl, že tohle je hudba, které chci zasvětit celý svůj muzikantský život a možná i celý svůj život jako takový,“ řekl moderátorce australské televize Laurie, který se v roce 2011 stal díky sérii Dr. House nejsledovanějším a nejlépe placeným televizním hercem planety. „Když jsem však v osmi nebo devíti letech začal brát hodiny piana, tak jsem to zpočátku nenáviděl, a to velmi vášnivě. A dodnes jsem fascinován způsobem, kterým se děti učí hudbě. Řekl bych, že pro většinu z nich je to procházka peklem a je na každém, jestli si dokáže najít cestu skrz,“ dodal Laurie. Na přímý dotaz moderátorky, jak by volil mezi všemi penězi světa a hudbou, odpověděl Laurie bez váhání: „Hudba.“

Skromný otec

Je lehkou ironií osudu, že otcem tohoto britského herce, který se nejvíce proslavil rolí velmi neortodoxního lékaře, byl skutečný lékař. „Způsob, jakým se Dr. House chová k lidem, je přesný opak toho, jakým lékařem byl můj otec,“ řekl Laurie, podle nějž to byl velmi jemný, zdvořilý a obětavý člověk, jemuž se vždy chtěl vyrovnat. To byl také jeden z důvodů, proč se v mládí dal na veslování, jelikož jeho otec v tomto sportu získal zlatou medaili na Olympijských hrách v Londýně v roce 1948. Tento fakt se však Laurie o svém otci dozvěděl až poměrně pozdě a to ještě navíc od matky, protože jak prozradil sám Laurie, „otec byl příliš skromný na to, aby se o tom vůbec kdy zmínil.“ V rozhovoru pro Sunday Morning mimo jiné Hugh Laurie pohovořil také o plánech na obnovení komediální dvojice, kterou od mládí tvořil s dalším velmi populárním britským hercem a komikem, jímž je Stephen Fry. Známý též coby moderátor britské verze i u nás adaptované televizní soutěže QI. Oba herci si padli do oka už během studií na univerzitě v Cambridgi, kde je seznámila další slavná herečka Emma Thompsonová a následně vytvořili dvojici pojmenovanou jednoduše Fry & Laurie. Ta se v britské televizi proslavila svými komediálními skeči zejména v 80. a 90. letech a společně se oba herci objevili též po boku Rowana Atkinsona i v u nás uváděné populární komediální sérii Černá zmije. Hugh Laurie letos v České republice vystoupí pouze na jediném koncertě v Brně v Kajot Areně 22. července 2014 od 20.00 hodin. Poprvé si jeho show mohou vychutnat také východní sousedé, v Bratislavě vystoupí den před brněnskou zastávkou, 21. července v Aegon Areně.

 

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama