Dr. House: „Hudbu bych nevyměnil za všechny peníze světa”

Autor: dne 16 dubna 2014

Hugh Laurie, známý českému publiku coby svérázný Dr. House, ale poslední dobou též jako úspěšný hudebník, minulý víkend během svého současného světového turné s kapelou The Copper Bottom Band zavítal po několika koncertech v Jižní Americe do Austrálie.

Zde poskytl exkluzivní rozhovor populární show Sunday Morning, vysílané na televizní stanici Channel 7 a promluvil tu o svém vztahu k postavě Dr. House, o svém otci – lékaři a olympionikovi a také o tom, jak se v deseti letech zamiloval do bluesové hudby. „Živě si pamatuju ten pocit, kdy jsem z rádia poprvé slyšel blues. Bylo to jako elektrický šok. Okamžitě jsem věděl, že tohle je hudba, které chci zasvětit celý svůj muzikantský život a možná i celý svůj život jako takový,“ řekl moderátorce australské televize Laurie, který se v roce 2011 stal díky sérii Dr. House nejsledovanějším a nejlépe placeným televizním hercem planety. „Když jsem však v osmi nebo devíti letech začal brát hodiny piana, tak jsem to zpočátku nenáviděl, a to velmi vášnivě. A dodnes jsem fascinován způsobem, kterým se děti učí hudbě. Řekl bych, že pro většinu z nich je to procházka peklem a je na každém, jestli si dokáže najít cestu skrz,“ dodal Laurie. Na přímý dotaz moderátorky, jak by volil mezi všemi penězi světa a hudbou, odpověděl Laurie bez váhání: „Hudba.“

Skromný otec

Je lehkou ironií osudu, že otcem tohoto britského herce, který se nejvíce proslavil rolí velmi neortodoxního lékaře, byl skutečný lékař. „Způsob, jakým se Dr. House chová k lidem, je přesný opak toho, jakým lékařem byl můj otec,“ řekl Laurie, podle nějž to byl velmi jemný, zdvořilý a obětavý člověk, jemuž se vždy chtěl vyrovnat. To byl také jeden z důvodů, proč se v mládí dal na veslování, jelikož jeho otec v tomto sportu získal zlatou medaili na Olympijských hrách v Londýně v roce 1948. Tento fakt se však Laurie o svém otci dozvěděl až poměrně pozdě a to ještě navíc od matky, protože jak prozradil sám Laurie, „otec byl příliš skromný na to, aby se o tom vůbec kdy zmínil.“ V rozhovoru pro Sunday Morning mimo jiné Hugh Laurie pohovořil také o plánech na obnovení komediální dvojice, kterou od mládí tvořil s dalším velmi populárním britským hercem a komikem, jímž je Stephen Fry. Známý též coby moderátor britské verze i u nás adaptované televizní soutěže QI. Oba herci si padli do oka už během studií na univerzitě v Cambridgi, kde je seznámila další slavná herečka Emma Thompsonová a následně vytvořili dvojici pojmenovanou jednoduše Fry & Laurie. Ta se v britské televizi proslavila svými komediálními skeči zejména v 80. a 90. letech a společně se oba herci objevili též po boku Rowana Atkinsona i v u nás uváděné populární komediální sérii Černá zmije. Hugh Laurie letos v České republice vystoupí pouze na jediném koncertě v Brně v Kajot Areně 22. července 2014 od 20.00 hodin. Poprvé si jeho show mohou vychutnat také východní sousedé, v Bratislavě vystoupí den před brněnskou zastávkou, 21. července v Aegon Areně.

 

 

 

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit Přihlášení

Napište odpověď