reklama

Druhé soustředění finalistek České Miss – wellness, vzdělávání, pobyt v přírodě i základy sommeliérství

reklama

V rámci druhého soustředění se finalistky České Miss 2017 vrátily po pobytu v přírodě do luxusního butikového hotelu a mezi vzdělávacími workshopy si užívaly pobytu ve wellness. V plávkách v bazénu poodhalily, jak průběžně pracují na zpevňování svých postav či hubnou nadbytečné kilogramy. Rady, jak se co nejlépe připravit, jim předaly i Kristýna Kubíčková a Natálie Kotková. Každá z finalistek také měla příležitost ukázat se svým týmem, jak šikovná je v kuchyni a i když už mají dívky kurz přežití v přírodě za sebou, ukázaly, jak se na něj vlastně připravily.

Vzdělání, zábava, silné emoce i přátelská atmosféra. Přesně v tom duchu se neslo i druhé soustředění České Miss ve Villa Memories, které dívky v mnoha ohledech obohatilo, stejně jako několikahodinový workshop s Natálií a Kristýnou. Ty předávaly své zkušenosti ze světových soutěží i roku po zisku titulů, které jim změnily život. Česká Miss 2016 Andrea Bezděková se nakonec kvůli pracovním povinnostem nemohla zapojit, ale na setkání s finalistkami se těší. „Těším se, až budu mít více času poznat holky osobně a předat jim zkušenosti, které jsem za ten rok nasbírala,“ uvedla stále ještě úřadující Česká Miss.

Na kurz přežití, který byl po dohodě vedení soutěže a instruktorů Outdoor Survival kvůli chladnějšímu počasí hodně upraven a zmírněn, většina finalistek přípravu opravdu nepodcenila. Dívky také nechaly nahlédnout, jak se vlastně na soustředění připravovaly. Krosny, spacáky, nože, baterky, karimatky a především kvalitní outdoorové oblečení.

Na soustředění se mi líbilo, kolik jsme se toho stihly naučit. Od založení ohně křesadlem po čištění si zubů uhlím,“ pochvaluje si finalistka Petra Mácová. Velkým zážitkem byl kurz přežití i pro Michaelu Nedomovou: „Poprvé jsem si vyzkoušela přežít v přírodě. Největším zážitkem bylo pro mě rozdělávání ohně a stavění přístřešku, to jsem si opravdu užila.“ Finalistka Vendula Soukeníková zažila mnoho překvapení, ale za nové zkušenosti je ráda: „Přežila jsem! Uhlíky z ohniště rovnou do úst? Myslela jsem, že je to sranda, ale jelikož je ústní hygiena důležitá i v lese, obavy šly stranou.“ Zjistit základy přežití a zároveň si uvědomit hodnotu věcí bylo dalším poznatkem finalistek. Monika Vrágová prohlásila: „Člověk si ani neuvědomí, jak je důležité si vážit věcí, které kolem sebe bere jako naprostou samozřejmost. Mít jídlo, vodu, teplo a večer moct v klidu ulehnou do postele. Ještě jednou děkuji klukům z Outdoor Survival i České Miss za to, že pro nás připravila takový zážitek, na který budu vzpomínat.“

Navazující workshopy byly zaměřené na sociální sítě, zdravé stravování a vaření, péči o tělo, charitu, degustaci vína i focení. Guru na sociální sítě, Michaela Derynková, se všemi finalistkami procházela jejich profily a dávala každé z nich rady a doporučení, jak se co nejlépe na svých sociálních sítích prezentovat. Odborníci ze společnosti Vinný Dům zase dívky naučily základům sommelierství, tedy teorii i praxi degustování vína a základním odlišnostem jednotlivých odrůd.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama