reklama

Electric Lady na desce coverů J.A.R. ESKALACE BOBRA 2019

reklama

Energická hudebnice, zpěvačka a kytaristka Electric Lady vystupuje častěji v zahraničí než u nás, to ovšem neznamená, že by s českou hudební produkcí neměla nic společného. Právě naopak! Podílela se na mnoha projektech, ať už autorsky nebo jako zpěvačka a kytaristka, vystupovala na pódiích s mnoha českými zpěváky, na jejich koncertech či kulturních akcích. Za zmínku stojí třeba Rytmus, Leoš Mareš nebo Monkey Business.

„Když jsem v roce 2009 se svou autorskou kapelou Rubiano vydala desku The Loud Summer a té si všimnul Dan Bárta, dokonce za mnou na jednom koncertě  tenkrát přišel s tím, že se mu líbí moje nápady a hudební tvorba kapely Rubiano“, prozradila zpěvačka střípek z prvopočátku své dráhy. „Následně, myslím, že po čtyřech letech, po mém návratu z USA, jsme se s JAR potkali na plzeňském festivalu Pilsnerfest v backstage. Potom jsme byli pozvaní na festival Romana Holého – Šumavarocks. Ten rok jsem se stala firemní hráčkou Fendera a měla jsem za sebou čerstvě natočenou debutovou desku Electric Lady – ELECTRICAL. A tehdy to snad všechno začalo, což bylo léto roku 2015. V backstage jsme se s Romanem Holým setkali i si popovídali nějak víc o muzice. Když to řeknu zkráceně, vznikla z toho spolupráce s Monkey Business. Dostala jsem možnost hostovat s nimi v Plzn,i v koncertním sále Depo 2015 a odtamtud pochází i náš společný záznam https://www.youtube.com/watch?v=wuZvaIeuSL8

Roku 2018 ji Roman Holý oslovil, aby s kolegou baskytaristou Markem Marsie Cábou   zremixovali jednu písničku na desku remixů JAR. Povedlo se, a kapela si jejich song vybrala, že prý se jim líbí. Takto se ocitli na první pozici v kompilaci desky coverů J.A.R. ESKALACE BOBRA  2019, na které můžete najít i další interprety jako třeba Báru Polákovou nebo Michala Skořepu, Midi Lidi apod….

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama