reklama

Emma Smetana otevře vánoční benefiční bazar. Prodávat budou manželé Klusovi, Ruppert i Třeštíková

reklama

Moderátorka a zpěvačka Emma Smetana pořádá v sobotu 3. prosince od 13 hodin tradiční předvánoční charitativní bazar. Letos poprvé se neuskuteční v pražském Karlíně, ale v budově Divadelní akademie múzických umění v Karlově ulici.

Do osmého benefičního bazaru se zapojí rekordních 30 osobností jako již zaběhlí Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Jiří Menzel, Jiří Mádl, Daniela Písařovicová, David Kraus nebo Adam Mišík či nově například Barbora Strýcová, Michal Hrůza, Yemi, Thom Artway, Vladivojna La Chia, frontman hip-hopové skupiny Prago Union Kato nebo Sandra Nováková.

„Nadšení neziskovek, kterým pomáháme, známých tváří, které se ochotně zapojují, i lidí, kteří s námi přicházejí strávit den a odcházejí s jiskrou v očích, mě naplňují silnou energií. Mám stále na paměti, že jsem se jen náhodou narodila v zemi, kde je mír, do láskyplné rodiny, že netrpím hladem ani zimou, a že to bohužel není samozřejmost. Je tedy mou povinností pomáhat těm, kteří si svůj osud nevybrali, a trpí citovými, duchovními či materiálními nedostatky,“ říká Emma Smetana, která svůj první charitativní bazar uspořádala v květnu 2014.

Od té doby vybrala přes milion a čtvrt korun, díky kterým podpořila patnáct projektů, a přivítala přes pět tisíc návštěvníků. V sobotu 3. prosince podpoří účastníci bazaru organizace Psí život, Bílý kruh bezpečí (na pomoc obětem domácího násilí) a Člověk v Tísni (program Bezpečný porod pro ženy v chudých oblastech Kambodže).

Na místě seženete prakticky veškerý dárkový sortiment, který se bude hodit pod stromeček. Kromě nového oblečení, kosmetiky či obuvi od naších sponzorů také originální kousky z šatníků, knihoven či kuchyní známých tváří české a slovenské kulturní scény, které vám je budou osobně prodávat. Setkáte se například s Radkou Třeštíkovou, nejlepší českou módní blogerkou Inou T. nebo Matějem Ruppertem a řada osobností bude v průběhu dne nejen prodávat, ale také zpívat. Například Michal Hrůza, Pavel Callta, Vladivojna La Chia, Dannie, Martin Písařík nebo Míša Tomešová,“ říká Emma Smetana.

Vyvrcholením benefičního odpoledne bude zábavný večer (20:00–22:00) s nabídkou nevšedních aktivit a zážitků. Bára Strýcová věnuje svou raketu ze slavného Fed Cupu, David Ondříček nabízí roli v připravovaném filmu, s kuchařskou hvězdou Martinem Škodou můžete zažít soukromý kurz vaření, oscarový režisér Jiří Menzel vás pozve na večeři, Kato ze skupiny Prago Union pro změnu do baru. Michal Hrůza vezme účastníky na letní turné po zámcích, Daniela Drtinová nebo Martin Veselovský připraví jeden den v DVTV.

Bude toho ale mnohem víc. Stačí přijít a podpořit benefiční bazar Emmy Smetana. A proč ho podporují známé tváře?

Václav Kopta: „Abych podpořil charitativní projekt, potřebuju, aby měl logiku, abych přesně věděl, kam putuje výtěžek a aby měl důvěryhodného organizátora. Emmy bazar – na rozdíl od většiny charitativních akcí v ČR – tohle splňuje, dává to smysl a navíc mám vždy jistotu, že se tam na pár hodin ocitnu v dobré společnosti.”

Tamara Klusová: „Jak zpívá Jack Johnson v jedné své písni: Já můžu změnit celý svět – svýma dvěma rukama. A to je svatá pravda. Jsem ráda, že ruce Emmy spojily další ruce kolem ní a dohromady mění světy lidem, kteří to opravdu potřebují, k lepšímu.”

Jan Hřebejk: „Emmy bazar podporuju ze soucitu s lidmi, kteří potřebují pomoc, ze známosti s Emmou a Člověkem v tísni, a protože mám to štěstí, že můžu.”

Iva Pazderková: „Účastním se často. Protože pomáhat je sexy, zdravý, cool a hlavně normální.”

Tomáš Novotný: „Protože Emma dělá charitu, která funguje a není to žádný tyjátr “rádobycelebrit”, které takto obvykle upozorňují na nově otevřenou hospodu svýho kámoše, na nový silikony atd… Je to od srdce, má to smysl, vše se vyvíjí krásně přirozenou cestou a lidi to baví.”

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama