reklama

Famózní rychlík Zendeli: Posaďte ho do trabantu, ať mají ostatní šanci

reklama

Jezdec týmu US Racing – Charouz Racing System dominuje německému šampionátu ADAC Formula 4, na to už jsme si po odjetých dvou víkendech tak nějak zvykli. Ale Lirim Zendeli prostě nedává ostatním pilotům šanci! Dokázal to opět v kvalifikaci na Lausitzringu, kdy si zajistil hned dvě pole position!

Mladíček z německého města Bochum je k nezastavení. V čele šampionátu má na druhého Vestiho obrovský náskok. Posuďte sami – Zendeli 115 bodů, Vesti 65. Průběžně třetí Enzo Fittipaldi pak ztrácí další čtyři body. Jeho soupeři už aby přemýšleli, jak ho zastavit, jinak to bude do konce mistrovství velká nuda. Co třeba mu vyměnit motor v monopostu, nebo ho posadit do slavného trabanta vyráběného v bývalé NDR? Pak by se mohlo doufat, že budou závody více dramatické. Zendeli totiž nenechal nikoho na pochybách ani v kvalifikaci v Lausitzu, kdo že je momentálně doslova fenomenální. Není se čemu divit, že už kolem něj krouží týmy z Formule 1.

Nejlepší čas Zendeliho byl 1: 45.108 minuty, což zároveň stanovilo top čas celého dne. Také to znamená, že si Němec zajistil pole position pro oba sobotní závody (start v 10:10 a 16:40). Nejlepším nováčkem byl na suché trati další z borců US Racing – CHRS David Schumacher. Synovci slavného Michaela bude na startu patřit šesté, resp. osmé místo. Otázka dne však zní jasně, ohrozí někdo Zendeliho? „Chci dále sbírat body a zvětšovat náskok v čele. Snad se vyhnu nehodám a technickým problémům. Samozřejmě bych byl naštvaný, kdybych nevyhrál,“ má jasno vedoucí muž německé F4, která vyvrcholí v neděli posledním závodem v 9.50.  Pro tento závod bude rozhodující výsledek druhého závodu, prvních osm jezdců začne v opačném pořadí. Vše můžete sledovat s anglickým komentářem zde: adac.de/motorsport. Případně pak na facebookové stránce ADAC Formula 4 či na youtube.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama