reklama

Kulturní tip: Miroslav Donutil, Táňa Vilhelmová a další hvězdy v červnu na jevišti Divadla Viola

reklama

Letošní divadelní sezona zvolna spěje k závěru, nenechte si ujít reprízy úspěšných představení v Divadle Violana Národní třídě! Ve středu 6. červnaTatiana Vilhelmová, Aleš Procházkaa Tomáš Pavelkarozehrají dramatické peripetie nedlouhého života Boženy Němcové – spisovatelky a především manželky, matky, milenky… Ženy, která zoufale toužila po lásce, hořela pro ni, jenže ji nepotkala. Inscenace Neumím jinak než láskou, uváděná s podtitulem Martýrium jednoho srdce a dvou osudů pro tři herce,začíná ve 20:00.

Neméně pozoruhodný titul je ve Viole na programu ve čtvrtek 7. června od 20:00, kdy Miroslav Donutildivákům zprostředkuje jedinečný zážitek z textů spisovatele Oty Pavla. Pořad Ota Pavel: Moje velká ryba, to je půvabné vyprávění o mamince, povedeném tatínkovi, báječném strejdovi Proškovi, dětství na břehu Berounky a další příběhy plné opravdového života, kde slzy a dojetí střídá očistný smích.

Carmen Mayerováa Tereza Kostková se na jevišti Violy sejdouv pondělí11. červnaod 20:00 v představení Hodně smíchu a pár slz aneb Co život dal a vzal Betty McDonaldové. Úsměvný životní optimismus slavné spisovatelky Betty McDonaldové prostřednictvím vzpomínek její dlouholeté přítelkyně divákům přibližuje svěží dialog bezstarostného mládí a moudré zralosti.

Commedia finita, nesmírně vtipná hra o naší nejslavnější operní pěvkyni Emě Destinnové, vás pobaví v úterý 12. června. Výpovědi její pedagogické konkurentky, uklízečky, společnice a komorné v bravurním podání Dany Černé, Jany Synkové, Daniely Kolářové a Máši Málkovéjsou svědectvím nejen o úspěších a pádech Emy Destinnové, ale především o závisti a malosti.

Poetická koláž textů z díla Jacquese Préverta, slavného francouzského básníka, scenáristy filmů Děti ráje či Setkání Seiny s Paříží, autora textů šansonů Edith Piaf… v Divadle Viola zazní v úterý 19. června od 20:00 v mistrovském podání Josefa Somra, Davida Novotného a Máši Málkové neboBarbory Polákové.

Josef Somr v inscenaci Jako zázrakem / Jak dělat podobiznu ptáka recituje básně věhlasného autora prostě, civilně a neokázale, z jeho přednesu vystupuje bohatý vnitřní život a neomylný vkus. S nemenší citlivostí interpretuje prévertovský humor či ironii David Novotný a dámskou ozdobou tohoto tria je Máša Málková či Barbora Poláková.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama