reklama

Farní charita v Klecanech získala automobil zdarma

reklama

Již čtvrtý automobil značky Dacia Dokker obdržela Farní charita Neratovice-středisko Klecany. Slavnostní předání nového sociálního automobilu proběhlo v pondělí 9. dubna 2018 ve 13. hodin v areálu farní charity, která poskytuje zdravotní a sociální služby. Vůz charitě v Klecanech předal zástupce poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Přítomní byli také zástupci sponzorujících firem, zřizovatele zařízení a místní.

Město Klecany v okrese Praha-východ získalo zdarma již šestý sociální vůz. Projekt s názvem „Sociální automobil“ funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v rámci České republiky na stovky vozidel. Charitní zařízení v Klecanech, které zajišťuje pečovatelskou službu a domácí zdravotní péči, získalo v celkovém pořadí již 714. automobil.

Ve většině charitních zařízení je vozový park ve velmi špatném technickém stavu a vozidla neodpovídají standardům pro přepravu nemocných. Pro tato zařízení bývá získání nových vozidel zpravidla velmi složitou záležitostí. Rozhodli jsme se tedy vzít situaci do svých rukou a prakticky pomoci těm, kteří to opravdu potřebují,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt, který dále dodává, že sociální projekt se realizuje bez podpory jakýchkoliv dotací a grantů a je neziskový.

Do místní charitní zdravotní a pečovatelské služby v Klecanech tedy v pondělí putoval zcela nový osobní vůz značky Dacia Dokker, na který v rámci projektu Sociální automobil přispělo na čtyřicet místních firem a podnikatelů. Vzhledem k tomu, že zařízení poskytuje zdravotní ošetřovatelskou péči, domácí péči a provozuje denní stacionář, využijí pracovníci automobil na cesty ke klientům, k dopravě nemocných a na nákupy.

Jsme nadšení z toho, že se firmy a podnikatelé v našem kraji rozhodli do tohoto krásného projektu zapojit. Je vidět, že péči o potřebné berou místní vážně a uvědomují si, jak důležitá je. Vozidlo nám ve službě hodně pomůže, využijeme jej prakticky denně,“ dodává Miloslava Machovcová, ředitelka zařízení.

O projektu Sociální automobil

Za spoluúčasti firem a společností se poděbradská reklamní agentura Kompakt snaží o vytvoření, zdokonalení a obnovení vozového parku v ústavech a zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí.

Projekt stojí na systému tzv. „reklamy na kolech“ a spočívá v tom, že jednou v roce přejde obchodní zástupce na tento projekt a po dobu tří měsíců získává firmy, které jsou ochotné přispět na dobrou věc a chtějí se podílet na přípravě automobilu, jenž poputuje do některého ze sociálních zařízení. Daná organizace tak získá nejen dobrý pocit za svou dobročinnost, ale i reklamu na vozidle, které je na silnicích všem na očích.

Od roku 1997, kdy byla zahájena realizace tohoto projektu, se za pomoci firem a společností po celém území ČR podařilo předat již 700 sociálních automobilů. Vzhledem k zahraničním zkušenostem byl doposud tento projekt postaven na vozech Renault Master, Renault Kangoo a Dacia Dokker.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama