reklama

Kulturní tip: Zpěvná Šumava – víkend plný hudby v Kašperských Horách

reklama

První ročník akce Zpěvná Šumava, která se koná 20. – 22. dubna v malebných Kašperských Horách,nabídne mimořádný hudební zážitek: Čtyři pěvecké sbory ve třech kostelech během jednoho víkendu.

Zpěvnou Šumavu zahájí v pátek 20. 4.v 19 hodin Velkobor, pěvecký a chrámový sbor z Velkého Boru. Duchovní písně se rozezní za svitu svíček nejstarším kašperskohorskýmkostelem sv. Mikuláše. V sobotu 21. 4.zavítá do Kašperských Hor dětský a mládežnický pěvecký sbor Jizerkaze Semil, reprezentující pěvecké mládí horního Pojizeří. Koncert se koná od 13.30 hodin v kostele sv. Markéty.

V sobotu večer Zpěvná Šumavanabídne další posluchačský zážitek. Tentokrát v poutním kostele Panny Marie Sněžnévystoupí českobudějovické vokální seskupení s názvem AÚÚÚNA. Repertoár tohoto souboru má široký záběr od klasického sborového obsahu přes netradiční úpravy lidových i moderních písní až k vlastním projektům, jako je např. tzv. Aramejský otčenáš tedy Ježíšova modlitba zpívaná v aramejštině.

Závěr Zpěvné Šumavy bude v neděli 22. 4. v 17 hodinpatřit sušickému duchovnímu pěveckému sboru Metanoia. V kostele sv. Mikulášev záři svíček Metanoiazazpívá několik postních Motet Antonína Tučapského či Ave verum Wolfganga Amadea Mozarta.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama