reklama

Český fotomodeling má svůj fenomén! Jmenuje se Milada Klinerová!

reklama

Je to zvláštní svět. Asi každý z nás ze sebe občas dělá někoho jiného, ale málokdo to dokáže dovést k trapné dokonalosti. Na našem webu už jsme odhalili podivné praktiky kontroverzního fotografa Antonína Svobody ze Žatce (celá kauza zde). Českou fotomodelingovou scénu však obchází ještě jeden fenomén, který si s tímto chlapíkem vůbec nezadá. Jmenuje se Milada Klinerová.

Její jméno už je pojmem. Sama sebe srovnává s nejlepšími fotomodelkami a mnohdy se nad ně vyvyšuje, její facebookový profil je doslova zahlcen nádhernými fotografiemi. Bohužel na nich buď není ona, nebo je to dílo photoshopu. Chlubí se prací na prestižních světových molech, její virtuální svět se skládá z přehlídek v Miláně, Paříži a Londýně, spolupracuje v něm s nejlepšími fotografy i návrháři. Skutečnost je ale úplně jiná. Je to stejné, jako kdybyste srovnávali shnilou okurku a výstavní cuketu. Když se o ní někdo zmíní a odhalí její skutečnou tvář, začne neuvěřitelný koloběh, z Milady se stane divoké zvíře a na útočníka se vrhne jako rozzuřený pitbul na jezevčíka. Střídavě vyhrožuje a prosí, slibuje i prská jako nadopovaný křeček před infarktem. Snaží se okolí přesvědčit, že ona je nejlepší a všichni ostatní jsou jen odpad, o který by si neopřela ani kolo. Klidně si na Facebooku vyhledá přátele člověka, který o ní napsal něco nelichotivého. A začne je bombardovat nesmysly, za které by se nestyděl ani Miroslav Kalousek v poslední fázi předvolební kampaně. Chtěli jsme, aby se nám Milada ke všemu vyjádřila. Odmítla s tím, že to nemá zapotřebí, protože jí za to nestojíme ani my, ani kdokoli jiný. Chápeme. Klinerová je podle nás rozdvojená osobnost, která už v sobě totálně popřela dívku, v jejímž těle se narodila. Teď jasně převládá bytost, která by se strašně ráda stala něčím, na co absolutně nemá. Je nám jí líto. Mimochodem, že neuhodnete, s kým měla podle svých slov fotit listopadovou titulní stranu časopisu Reflex? Ano, správně, s panem Antonínem Svobodou. Vedení časopisu jsme samozřejmě kontaktovali. Neznají žádnou Miládku a něvěděli ani kdo je pan Svoboda. Až když jsme jim připomněli, že to je vítěz jejich čtenářské soutěže Akty X, vzpomněli si. A hned popřeli, že by k něčemu takovému mělo dojít. Požádali jsme o vyjádření přední české fotografy, abychom slečně Miladě náhodou nekřivdili. Tady jsou jejich reakce:

Stejný scénář!

Martin Buček (přední český fotograf Playboye a dalších prestižních magazínů):
S Miladou Klinerovou jsem se poznal úplně klasicky – napsala, že má zájem o nějaké focení, tak jsem shlédnul fotky a řekl že NE, že bohužel není kam ji aktuálně dát. Na to začala psát urážlivé zprávy. Intenzita a hrubost jejího vyjadřování se stupňovala neskutečným tempem, velice rychle přešla od urážlivého hodnocení mé práce k urážení některých modelek, se kterýma jsem pracoval, až po napadání lidí z mého teamu. Občas to prokládala vyzdvihováním vlastní osoby (fotila jsem v Miláně a jiné pohádky, které zná asi každý, kdo s ní měl tu čest). Reagovaní na cokoli vedlo akorát k ještě zuřivější intenzitě z její strany. Pomohla až ignorace. Pak se na půl roku-rok odmlčela, aby se začala ozývat zase – jakoby nic, nejprve v míru. Ale jakmile zjistila, že focení nebude, nebo se jí cokoli přestalo líbit, opakovalo se to celé dle stejného scénáře. Problém je, že lidi, kteří ji neznají, ji můžou brát chvíli vážně. A pomluvy a zlo, co kolem sebe šíří, pak dělají zlou krev. Úplně zbytečně. My fotografové pak místo času, co máme věnovat kreativitě, jsme nuceni vysvětlovat některé fámy a pomluvy, které šíří Milada a pár jí podobných, asi životem frustrovaných, lidí. V podstatě mne to za ně mrzí, že nedokáží být spokojeni sami se sebou a potřebují stalkovat a otravovat nejen lidi kolem sebe, ale i jejich známé a přátele. Milada Klinerová bohužel není jediná, je možná jen nejvýraznější. Tím, jak je přehnaná, zároveň není až tak nebezpečná, protože rozumní lidé ji rychle odhalí. Mnohem nebezpečnější jsou naoko seriózní modelky, které ve své zhrzené uraženosti dělají to samé co ona, jen promyšleněji, a tím pádem důvěryhodněji. A to je pro nás podstatně nebezpečnější. Ale o tom snad příště. 🙂

Dorazil jiný člověk!

Filip Matušinský (známý český fashion a glamour fotograf publikující v mnoha předních časopisech):
Slečna Klinerová mě oslovila s prosbou, že by ode mě chtěla fotky. Jelikož jsem v té době fotil seriál Hvězda Blesku, řekl jsem jí, že jediná možnost, jak ode mě získat fotky zdarma, je účast na tomto projektu. Na focení bohužel přišel někdo úplně fyzicky jiný, než se prezentuje na fotkách. Oproti fotkám měla slečna pěkných pár kilo navíc a vypadala i v obličeji jinak než na fotkách, kterými se prezentovala, že je to její současná podoba. Evidentně hodiny práce ve Photoshopu. Po focení jsem ji vezl autem na metro a celou dobu poslouchal pomluvy na ostatní modelky a vyzdvihování jejích vlastních kvalit (fotí fashion v Miláně, kde je považována za elitu, atd.) S českými fotografy moc nefotí, protože nedosahují zdaleka kvalit těch italských. Po focení jsem slečně Klinerové dal vyretušované fotky k náhledu. Ubral jsem jí asi 10 kilo a zvětšil a zpevnil prsa.  Jí se to ale zdálo stále málo a chtěla prsa větší, což jsem odmítnul s tím, že už takto je to „vytuněné až dost“. Slečna nedokázala pochopit, že takhle na fotkách opravdu nevypadá a je to dílo počítače. Když jsem jí ukázal originální soubory, řekla, že prostě takhle tlustá není, celulitidu nemá a já jen neumím fotit. Potom začala sprostě nadávat, urážet mě, mou postavu (jako by na mé postavě záleželo, když modelkou být opravdu nechci :)). Od té doby se také snaží stále dokola na internetu šířit zvěsti o tom, že pomlouvám modelky (protože jsem jí napsal negativní referenci na několik fotografických serverů ve smyslu toho, že se prezentuje upravenými fotkami a vypadá ve skutečnosti jinak). Dle mě to není pomluva ale negativní zkušenost. Pomluva je lež za zády a to je přesně to, co dělá ona.  Její útoky jsou vždy stupňovány až k vulgárním urážkám a odkazům na její kamarády, kteří už se na mě chystají. Pomáhá až ignorace. Po několika měsících se jakoby vyresetovaná ozývá znova ve smířlivém duchu, abych reference stáhl. Když jí nevyhovím, opakuje se se železnou pravidelností scénář stupňované agresivity. Milada je tímto chováním na internetu proslulá a já osobně mám dvě možné vysvětlení. Buď je vážně psychicky nemocný člověk, nebo je opravdu zlý člověk bez kousku sebereflexe.

Drsné urážky!

Ywetta Sarah Nikel (známá česká fotografka, která fotila mnoho známých reklamních kampaní):
Něco málo jsem už psala na Facebooku a ona mě vzápětí začala bombardovat urážlivými vzkazy. Velmi urážlivými. Nechci mít s tímto člověkem nic společného. Ta osoba není v pořádku a mě jakékoli diskuse na toto téma vyčerpávají. A nestojí ani za to, abych se k výše uvedené osobě vyjadřovala. Děkuji za pochopení.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama