reklama

Fenomenální malířka Michaela Žemličková představuje Černé na bílém a bílé na černém

reklama

Černoblé obrazy se podobně jako černobíílé fotografie stávají čím dál větším fenoménem. Výtvarnice Michaela Žemličková, která se prezentuje obrazy takzvaně “jedním tahem”, tvoří černé kresby na bílém nebo opačně bílé na černém podkladu, a momentálně je lze stále vidět v Galerii 1 v pražské Štěpánské ulici.

Michaela Žemličková, kterou někteří přirovnávají k “novodobému” Schielemu, Picassovi a podobně, má za sebou na přelomu roku obrovskou autorskou výstavu v Muzeu moderního umění v jihokorejském Soulu.

„Byl to pro mě takový malý splněný sen. Náhody neexistují, tohle taky nebyla náhoda. Oslovil mě majitel jednoho golfového resortu, který spolupracuje s vedením tohoto muzea. Neváhala jsem ani minutu, přesto, že to byly velmi dlouhé a náročné přípravy, stálo to za to,” prozrazuje rodačka z Českých Budějovic Michaela Žemličková.

Když jí Praha 1 nabídla možnost prezentovat svá díla v Galerii 1, opět neváhala. Výstva se koná pod záštitou starosty Prahy 1 ing. Oldřicha Lomeckého, který v rámci vernisáže ocenil talent autorky a uznal, že její díla dokážou takzvaně pohladit nejen oko, ale i duši…

„V Praze vystavuji poměrně často a ráda, navíc zde mám i svou “zastupující” galerii La Femme. Měla jsem řadu prezentací, včetně té v Obecním domě. Mé obrazy najdete třeba v Art Restaurant Mánes, kde je trvalá výstava, spolupracuji s Českým národním symfonickým orchestrem a čeká mě další úžasná práce, kdy na podzim by se opět měl opakovat Obecní dům, ” prozradila autorka například i Pamětního listu pro Prahu, unikátního obrazu “Klíč Prahy”, na němž jsou zachyceny nejznámější památky centra našeho hlavního města.

Autorka má za sebou také výstavy v zahraničí, včetně nejbližšího Slovenska, Německa, Rakouska… Připravuje prezentaci pro Francii či USA. V rámci letošního 100. výročí Československa představuje i velký obraz T. G. Masaryka, který si lze prohlédnout momentálně právě v Galerii 1, a který by měl být prezentován v New Yorku a následně jít do dražby. „Je to takový můj malý ‘poklad’, na který jsem – dovolím si říct neskromně – pyšná. Jednak on byl úžasná a nepřekonatelná osobnost, a pak ta spojitost s výročním republiky mne zkrátka inspirovalo k tomu nakreslit právě jeho,” prozradila Michaela Žemličková.

Její díla má i celá řada známých osobností, od Lucie Bílé, přes Jaroslava Duška, ředitele Obecního domu Praha Vlastimila Ježka, moderátora Leoše Mareše, kytarového virtuóze Lubomíra Brabce, režiséra Zdeňka Trošku, režisérku a producentku Pavlínu Moskalykovou, až po zpěvačky Petru Janů, Petru Hapkovou nebo zpěváka Josefa Vágnera i mnozí další…

Michaela Žemličková zároveň ráda ztvárňuje známé osobnosti, jejich portréty, kterým například do vlasů či do jiné části implementuje jejich monogram, jako například Steva Jobse, Bohumila Hrabala, Alberta Einsteina, Charlieho Chaplina….

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama