reklama

KULTURNÍ TIP: Líbezné vyhlídky na prknech Divadla Bolka Polívky

reklama

Divadelní společnost StageArtCz uvádí ve spolupráci s Divadlem Bolka Polívky hru Anthonyho Horowitze MINDGAME – Líbezné vyhlídky, ve které excelují Miroslav Etzler, Petr Halberstadt a Gabriela Míčová. Inscenace byla uvedena v české premiéře v polovině dubna, nejbližší reprízy se uskuteční v Divadle Bolka Polívky 28. 4., 13. 5. a 10. 6. od 19.00.

Když se Mark Styler, autor „zaručeně pravdivých“ detektivních románů, pokouší získat rozhovor s nechvalně známým sériovým vrahem Eastermanem, nemá ani ponětí do čeho se pouští. Napřed musí dostat souhlas Doktora Farquhara – podivínského ředitele Líbezných vyhlídek – psychiatrické léčebny, v níž je Easterman držen. Brzy však zjistí, že nic není takové, jak se zdá. Děsuplná spirála otázek a přicházejících odpovědí se roztáčí…

„Podobně jako u filmu i zde je klíčový scénář, bez něj by jakékoliv snahy o napínavou podívanou vyšly vniveč. A tento základní předpoklad je díky autorovi MINDGAME Antonymu Horowitzovi zcela naplněn. Navíc je korunován výtečným překladem Dany Hábové, která pro nás tuto hru přeložila. Velkou tíhu při budování napětí na divadle nesou herci, jejich um je také jedním z nosných pilířů ve struktuře tohoto thrilleru. V neposlední řadě je to i hudební složka inscenace, tu pro nás složil Jan Matásek. Vše je pak rámováno light designem a solidní prací zvukaře,“ uvádí k inscenaci Petr Halberstadt, režisér a představitel Stylera.

„Petr Halberstadt a jeho společnost StageArtCZ jsou u nás už několik let jako doma a je to vzájemně velmi přínosná a příjemná spolupráce. Za tři roky existence chystají už čtvrtou inscenaci a my jsme rádi, že můžeme být u toho a že to může být u nás. Každý nový projekt je tak trochu z jiného soudku. Tentokrát to má být divadelní thriller. Už se těším, jak se budeme bát,“ říká ředitel Divadla Bolka Polívky Ondřej Chalupský.

MINDGAME – LÍBEZNÉ VYHLÍDKY

Autor: Anthony Horowitz

Překlad: Dana Hábová

Režie: Petr Halberstadt

Dramaturgie: Jan Krupa

Hudba: Jan Matásek

Scénografie: Jaroslav Milfajt

Kostýmy a pohybová spolupráce: Hana Halberstadt

Light design: Roman Jajčík

Sound design: Pavel Vacek

Hrají: Miroslav Etzler, Petr Halberstadt a Gabriela Míčová

Nejbližší reprízy: 28. 4., 13. 5.,10. 6. 2018 v 19.00

O Divadle Bolka Polívky

Divadlo Bolka Polívky se usídlilo v budově na Jakubském náměstí v Brně v roce 1993 a 17. září téhož roku zde autorským představením Bolka Polívky Trosečník zahájilo svoji činnost a svou první sezónu. Za dvacet pět let existence se zde vystřídala řada projektů principála Bolka Polívky.

V rámci současného repertoáru lze vybírat jak z autorských her principála Bolka Polívky (DNA a Pro dámu na balkoně), tak z představení vytvořených ve spolupráci s jinými divadly (Mínus dva, The Naked Truth). Divadlo také spolupořádá legendární Manéž Bolka Polívky. Diváci zde mohou zhlédnout širokou nabídku her hostujících českých a zahraničních souborů (Dejvické Divadlo, Činoherní Klub, Štúdio L+S, Divadlo Studio DVA, Divadlo Járy Cimrmana, Divadelní spolek Kašpar, Divadlo Kalich, Divadlo Palace, Divadlo Příbram, Divadlo Komediograf a další) a na prknech vidět známé herecké osobnosti.

Vedle divadelních představení jsou pravidelným doplňkem programové skladby také koncertní vystoupení předních českých a slovenských hudebníků a kapel nejrůznějších žánrů. Celosezónní aktivitou jsou také výstavy (cca 10 – 12 za sezonu) významných malířů, grafiků a fotografů, pořádané ve foyer divadla. Divadlo se ve spolupráci se svými partnery věnuje také charitativní činnosti. Zisk z těchto představení rozděluje organizacím, které se věnují pomoci a podpoře tělesně postiženým, rozvoji a výchově dětí či pomoci starým lidem.

O StageArtCz

Společnost StageArtCz vznikla v roce 2015 a zaměřuje se na produkci a realizaci divadelních inscenací, zastupování autorských práv a organizaci společenských eventů. Při výběru repertoáru považuje za nejdůležitější atraktivní příběh, jehož ztvárnění se pojí s autentickým hereckým projevem. Vychází z anglosaského divadla a v českých premiérách uvádí tituly, které se svými tématy dotýkají každého z nás. Cílem je poskytnout publiku mimořádný zážitek, umět ho zaujmout, inspirovat a v neposlední řadě i dobře pobavit. Řídí se heslem „Spokojený divák pro nás není jen  pouhá fráze“.

Na domovské scéně v Divadle Bolka Polívky uvádí v české premiéře hry, s nimiž se vydává také na zájezdy po celé České republice. Momentálně má StageArtCz na repertoáru hru G. Brewera K-PAX, Svět podle Prota, titul britského dramatika Dava Simpsona The Naked Truth – Odhalená pravda a původní text Pavla Trtílka Like Shakespeare.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama