reklama

Žáci Prahy 8 mají špičkovou angličtinu díky jazykovému pobytu v Británii

reklama

Letos se na 14 dní do anglických Hastings a Torbay vypraví 200 studentů MČ Praha 8. Projekt jazykového pobytu ve Spojeném království zahájila městská část loni. Podporuje tak komunikační znalosti dětí v nejdůležitějším jazyku dnešní doby, angličtině.

„Znalost anglického jazyka alespoň na základní komunikační úrovni je dnes chápána jako samozřejmost. Jazyk se přitom dá nejlépe naučit v zemi, kde se užívává jako úřední. Z tohoto důvodu jsme loni podpořili vzdělávání 100 žáků našich základních škol v angliských Hastings a Torbay,“ popisuje radní pro školství Anna Kroutil.

Jazykový pobyt trvá 14 dní a obsahuje 40 lekcí angličtiny, ubytování po 2-4 v hostitelských rodinách, stravování a pochopitelně dopravu. Součástí vzdělávacího pobytu je i bohatý doprovodný program, například výlet do Londýna. Žákům je zajištěno rovněž komplexní pojištění.

„Celý program zajišťuje Student Agency, přičemž pro naše žáky je ze 100 % hrazen radnicí osmé městské části. Podporujeme tak kvalitní vzdělávání nadaných dětí,“ vysvětluje radní Kroutil.

Stáž měla v roce 2017 skvělý ohlas. „Letos jsme zajistili dostatek finančních prostředků, které nám umožní podpořit dvojnásobný počet žáků. Na jazykový pobyt jich vysíláme 200,“ raduje se místostarosta Prahy 8 Matěj Fichtner. První stovka žáků odjíždí Hastings a Torbay 5. května, druhá polovina pak 20. května 2018.

Do projektu se v tomto školním roce zapojilo všech 15 základních škol napříč Prahou 8 – jmenovitě ZŠ a MŠ Lyčkovo náměstí, ZŠ a MŠ Petra Strozziho, ZŠ Palmovka, ZŠ Bohumila Hrabala, ZŠ a MŠ U Školské zahrady, ZŠ a MŠ Na Slovance, ZŠ Burešova, ZŠ Žernosecká, ZŠ Hovorčovická, ZŠ Na Šutce, ZŠ a MŠ Ústavní, ZŠ a MŠ Dolákova, ZŠ Mazurská, ZŠ Glowackého a ZŠ Libčická. Jazykového pobytu v roce 2018 se zúčastní celkem 200 žáků osmých tříd a 16 pedagogů, kteří je budou doprovázet. 

„Jazykovým pobytem však naše snaha připravit děti na budoucí globální pracovní trh nekončí. O loňských letních prázdninách jsme zmodernizovali drtivou většinu odborných učeben, tedy i těch jazykových. Moderní vybavení a skvělé zázemí umožní našim dětem další kvalitní výuku jazyka, samozřejmě nejen angličtiny,“ doplňuje informace místostarosta Fichtner.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama